Press "Enter" to skip to content

3 najlepsze płyny do mycia szyb

Skuteczne mycie okien wymaga nie tylko zastosowania dobrej techniki. Używając profesjonalnych środków czystości można z łatwością umyć nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia z okien. Jakie preparaty nie zostawiają smug i zacieków na szkle, a jednocześnie mają dobrą cenę? W tym wpisie poznasz trzy propozycje płynów do mycia szyb, które zrewolucjonizują sprzątanie w Twoim domu.

Jaki powinien być dobry płyn do mycia szyb?

Preparat chemiczny przeznaczony do mycia powierzchni szklanych powinien zawierać minimum 5% substancji powierzchniowo aktywnych. W składzie tego typu środków myjących zazwyczaj znajduje się woda, ocet, amoniak, alkohol i substancje zapachowe. Warto jednak zwrócić uwagę na obecność dodatkowych związków, zabezpieczających powierzchnię przed nieestetycznymi zaciekami. Do jednych z ciekawszych składników tego typu można zaliczyć nanosrebro czy polimery, które dodatkowo opóźniają proces gromadzenia się kurzu na szybie.

Nie należy też zapominać, że produkt powinien być dostępny w opakowaniu wygodnym w użytkowaniu. W zależności od preferencji może być to poręczna butelka z atomizerem lub większa, plastikowa butla. Jak płyn do szyb warto stosować? Oto zestawienie najciekawszych propozycji dostępnych na rynku.

Clinex Glass Foam – doskonały płyn do mycia szyb

Pierwszym polecanym produktem jest Clinex Glass Foam, przeznaczony do mycia okien, luster, powierzchni emaliowanych, a także stali nierdzewnej. Uniwersalny środek czyszczący posiada w składzie polimery oraz mieszankę środków antystatycznych. Dzięki temu na czyszczonej powierzchni nie powstają smugi, a kurz gromadzi się dużo wolniej. Płyn do mycia szyb Clinex Glass posiada Świadectwo Jakości Zdrowotnej wydane przez Państwowy Zakład Higieny, co stanowi dodatkową zaletę.

Produkt jest sprzedawany w dwóch wariantach pojemności – poręczna 1-litrowa butelka lub większa, zawierająca aż 5 litrów płynu. Dzięki temu  produkt może być wygodnie wykorzystywany nie tylko w warunkach domowych, ale również komercyjnych.

Sanego Glass Cleaner – wygodny środek do czyszczenia okien

Kolejną propozycją jest preparat do błyskawicznego mycia powierzchni szklanych Sanego Glass Cleaner. Środek czyszczący może być stosowany nie tylko na oknach i lustrach, ale również na ekranach urządzeń elektronicznych czy w samochodzie. Produkt doskonale radzi sobie z plamami olejowymi czy zaschniętym brudem, który często bywa trudny do usunięcia za pomocą standardowych preparatów. Co ważne , preparat o kwaśnym pH wymaga rozcieńczenia, co sprawia, że produkt starcza na dłużej. Łatwy w obsłudze Sanego Glass Cleaner jest dostępny w wersji 0,5 litra oraz 5 litrów.

Forlux – płyn do zmywania trudnych zabrudzeń z szyb i luster

Produkt do zadań specjalnych Forlux szybko usuwa zabrudzenia takie jak stare etykiety, resztki zaschniętego kleju czy guma do żucia. Silny środek czyszczący można stosować na różnych powierzchniach – oknach, drzwiach, PCV, a także tworzywach sztucznych i ceramice. Zmywacz można stosować bez rozcieńczania, co z pewnością ułatwia jego użytkowanie w warunkach domowych. Dodatkowo, preparat wyróżnia się atrakcyjną ceną.