Press "Enter" to skip to content

5 argumentów, które powinny skłonić Cię do wykorzystania onyksu w aranżacji wnętrza

Marmur, trawertyn, a może onyks? Ostatni z wymienionych kamieni jest wykorzystywany powszechnie w aranżacji salonów, sypialni, łazienek, kuchni, a także biur. Czemu zawdzięcza swoją popularność? Co powinno Cię skłonić do tego, aby sięgnąć po ten wyjątkowy materiał?

Dlaczego warto wykorzystać onyks w aranżacji wnętrz?

Słyszałeś, wiele dobrych opinii na temat onyksu, ale jeszcze nie zdecydowałeś się na to, aby wykorzystać go podczas urządzania mieszkania? Czas to zmienić! Poniżej znajdziesz 5 argumentów, które pomogą Ci podjąć decyzję.

Onyks to kamień naturalny, na który warto zwrócić uwagę ze względu na to, że:

  1. strukturę, która sprawia, że pięknie przepuszcza światło (zarówno naturalne, jak i sztuczne) – dlatego płytki onyksowe wyglądają niezwykle efektownie w towarzystwie odpowiedniego oświetlenia;
  2. jest dostępny w różnych wersjach kolorystycznych (od stonowanej bieli i beżu, przez brąz, po bardziej intensywne fiolety i czerwienie);
  3. po odpowiedniej obróbce można stworzyć z niego zachwycające mozaiki, które idealnie wpisują się w nowoczesny wystrój wnętrz (np. łazienek, kuchni);
  4. jest materiałem uniwersalnym – z onyksu zrobione są nie tylko płytki, które kładzie się na podłogę lub ścianę, ale także schody, blaty, elementy dekoracyjne (np. świeczniki);
  5. wyróżnia się niepowtarzalnym wyglądem i to nie tylko, dzięki pięknym barwom, ale i unikalnym wzorom;

Jak widzisz, onyks to kamień naturalny, który ma wiele zalet. Musisz jednak pamiętać, że jest on bardzo delikatny. Dlatego warto zabezpieczyć go żywicą, aby był bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne, czy działanie detergentów.

Pomysły na wykorzystanie onyksu w aranżacji wnętrz

Skoro znasz już zalety onyksu, następne pytanie brzmi – jak wykorzystać jego potencjał w aranżacji wnętrz? Masz duże pole do popisu, ponieważ jest to kamień dostępny w różnych barwach i wyróżniający się uniwersalnością. Dlatego możesz sięgnąć po niego, urządzając różne pomieszczenia. Niezależnie od tego, gdzie się pojawi, jedno jest pewne – sprawi, że dane pomieszczenie będzie wyglądać elegancko i nowocześnie.

Onyx w jasnym odcieniu pięknie prezentuje się w łazienkach. Możesz połączyć go również z bardziej intensywnymi barwami, tworząc oryginalne aranżacje salonu. Zakup płytek lub innych elementów w takim kolorze będzie dobrym pomysłem, jeśli urządzasz sypialnię.

A może najbardziej cenisz sobie oryginalne rozwiązania? W takim razie zwróć uwagę na WHITE ONYX, który zachwyca unikalnymi wzorami. Warto połączyć go z klasyką gatunku, czyli czernią lub bielą, aby stworzyć eleganckie i nowoczesne aranżacje (zarówno w mieszkaniu, jak i biurze). Pamiętaj również o ważnej zalecie tego naturalnego kamienia – dużej przepuszczalności światła. Aby w pełni wydobyć jego potencjał, zadbaj o to, by znalazł się blisko źródła światła (naturalnego lub sztucznego).