Press "Enter" to skip to content

Cera tłusta pod lupą

Cera tłusta wymaga szczególnej uwagi. Nadprodukcja sebum połączona z silną potrzebą nawilżenia sprawia, że posiadacze tego typu skóry często miewają z nią liczne problemy na tle pielęgnacyjnym. W tym wpisie zostały zawarte najważniejsze informacje na temat cery tłustej oraz wskazówki dotyczące jej prawidłowej pielęgnacji.

Cera tłusta – jak ją rozpoznać?

Pierwszą cechą rozpoznawczą tłustej cery jest nadreaktywność gruczołów łojowych. W praktyce oznacza to zwiększoną produkcję łoju, czyli tzw. świecenie się twarzy w ciągu dnia. Tłusta skóra jest też często grubsza, a także często wykazuje problemy z zaskórnikami i rozszerzonymi porami w strefie T.

Czego potrzebuje cera tłusta?

Osoby posiadające tłustą cerę często zastanawiają się w jaki sposób powinny ją pielęgnować. Podobnie jak z innego rodzaju typami należy pamiętać, że cera taka wymaga zarówno nawilżenia, jak i odpowiedniego traktowania. Nie zaleca się więc nadmiernego stosowania silnych peelingów chemicznych czy mechanicznych. Takie działania mogą bowiem przyczyniać się do jeszcze większej produkcji sebum, a co za tym idzie do pogorszenia stanu cery.

Jakie zabiegi będą dobre dla cery tłustej?

Skóra tłusta dobrze znosi czynniki zewnętrzne, takie jak promienie słoneczne czy zimno. Dużo gorzej radzi sobie jednak z efektami okoliczności wewnętrznych, czyli ze stresem, skutkami nieprawidłowego odżywiania czy też zaburzeniami układu hormonalnego. Biorąc pod uwagę te aspekty warto dobrać dla tego typu cery odpowiedniego rodzaju zabiegi. Jednym z najlepszych jest HydraFacial, czyli kompleksowa metoda głębokiego oczyszczania, regenerowania i nawilżania skóry twarzy. Kilkuetapowy zabieg z wykorzystaniem specjalistycznego serum gwarantuje efekt jędrnej i odświeżonej skóry, wolnej od zaskórników.

Innym zabiegiem możliwym do przeprowadzenia w niejednej klinice medycyny estetycznej jest mikrodermabrazja diamentowa. Bezinwazyjna metoda opiera się na ścieraniu warstw naskórka oraz zasysaniu martwych komórek przy użyciu głowicy diamentowej. Tak oczyszczona skóra wykazuje się lepszą wchłanialnością składników odżywczych w serach i maskach. W połączeniu z peelingiem chemicznym, mikrodermabrazja diamentowa gwarantuje obniżoną produkcję sebum oraz skuteczne pozbycie się rozszerzonych porów.

Jakie kosmetyki dla skóry tłustej warto stosować?

Cera tłusta potrzebuje nie tylko nawilżenia, ale również stałego usuwania złuszczającej się warstwy naskórka. W związku z tym posiadacze tego typu skóry powinni sięgnąć po składniki wspomagające ten proces. Ma się tu na myśli substancje takie jak:

  • Kwas salicylowy – jedyny kwas rozpuszczający się w tłuszczach, regulujący wydzielanie łoju.
  • Kwas pirogronowy – o dużej sile przenikania, gwarantujący szybkie i silne rezultaty.
  • Kwas migdałowy – delikatny kwas o silnych właściwościach przeciwbakteryjnych.
  • Kwas hialuronowy – uniwersalny preparat nawilżający naturalnego pochodzenia.

Stosując odpowiedniego rodzaju zabiegi oraz kosmetyki, właściciele cery tłustej mogą mieć pewność doskonałej kondycji i pięknego wyglądu skóry twarzy.