Press "Enter" to skip to content

Dlaczego warto skorzystać z usług wypożyczalni płyt na drogi tymczasowe

Tworzenie dróg tymczasowych determinowane jest różnymi czynnikami. Mogą być wymagane m.in. w przypadku: wjazdu na budowę, utwardzania trudnej nawierzchni, tymczasowego parkingu czy też firmy, gdzie wykorzystuje się ruch ciężkich maszyn. Wówczas skutecznym wyborem jest tymczasowa droga dojazdowa. Możemy ją wykonać od A do Z we własnym zakresie lub skorzystać z usług wypożyczalni płyt. Dlaczego drugie rozwiązanie jest optymalnym wyborem?

Z czego mogą być wykonane drogi tymczasowe?

Drogi tymczasowe to ciągi komunikacyjne, które tworzone są w określonych sytuacjach i prowadzony jest nimi czasowych ruch. W zależności od zastosowania oraz potrzeb, mogą być wykonywane z różnych materiałów. Tradycyjnie drogi tymczasowe powstają z trwałych płyt betonowych. Ich ułożenie w odpowiedniej płaszczyźnie i bliskiej odległości od siebie pozwala na stworzenie komfortowego ciągu komunikacyjnego dla aut i maszyn o stosunkowo dużej masie. Atutem betonu jest jego wytrzymałość oraz solidność, jednak waga pojedynczej płyty może dochodzić nawet do kilkuset kilogramów. Do sprawia, że do ułożenia takiej drogi niezbędny jest specjalistyczny transport oraz sprzęt.

Alternatywnymi rozwiązaniami pozostaje tworzenie dróg dojazdowych z płyt wykonanych z tworzywa sztucznego oraz z kruszywa łamanego. Cechują się one większą lekkością i nie deformują gruntu, jednak wciąż cieszą się mniejszą popularnością. Niezależnie od ostatecznego wyboru materiału na drogą tymczasową, zawsze stawiaj na produkty najwyższej jakości.

Dlaczego są wykorzystywane?

Powodów tworzenia dróg tymczasowych może być przynajmniej kilka. Najczęściej wykorzystywane są jako doraźne wjazdy i wyjazdy z budowy. Dotyczy to zarówno prowadzenia prac związanych z budową infrastruktury drogowej, jak i z tworzeniem dojazdów do posesji, na których powstają domy prywatne lub inwestycje firmowe i deweloperskie. W niektórych przypadkach stworzenie tymczasowej drogi może być determinowane potrzebą utwardzenia obecnej nawierzchni. Najczęściej stosuje się to w okresach roku, gdzie są trudne warunki atmosferyczne i droga bez utwardzenia byłaby słabo przejezdna. Tego typu rozwiązania stosuje się również na placach firmowych, gdzie na co dzień odbywa się ruch ciężkiego sprzętu oraz w przypadku tworzenia doraźnych dojazdów na tymczasowe parkingi. Drogi tymczasowe z płyt mogą powstawać również z innych powodów.

Atuty skorzystania z wypożyczalni płyt przy tworzeniu dróg tymczasowych

Jeżeli stajesz przed koniecznością stworzenia drogi tymczasowej, to dobrym wyborem okazuje się skorzystanie z wypożyczalni płyt drogowych. Przede wszystkim jest to uzasadnione ekonomicznie, jeżeli drogę tego typu tworzymy doraźnie. Wówczas wypożyczenie płyt od kontrahenta jest zdecydowanie tańsze, niż ich zakup we własnym zakresie, a także składowane w okresie gdy z nich nie korzystamy. Dodatkowym atutem skorzystania z wypożyczalni jest fakt, że firmy takie często oferują szeroki zakres usług dodatkowych, w tym m.in. dowóz płyt we wskazane miejsce, a nawet ich ułożenie i zwinięcie. Dzięki temu odchodzą koszty związane z wynajmem specjalistycznego sprzętu, dzięki któremu możliwe byłoby ułożenie funkcjonalnej i dobrze przygotowanej drogi tymczasowej z płyt.

W związku z tym skorzystanie z wypożyczalni płyt przy tworzeniu dróg tymczasowych to nie tylko oszczędność finansowa i czasowa, ale także znaczna wygoda. Warto rozważyć taką opcję.