Press "Enter" to skip to content

Dystrybucja gazu grzewczego – z profesjonalnym dostawcą to takie proste!

Coraz częściej słyszy się, że gaz propan jest z powodzeniem wykorzystywany w gospodarstwach domowych nie tylko jako paliwo opałowe, ale również do podgrzewania wody użytkowej, czy do przygotowywania posiłków za pośrednictwem kuchenki gazowej. Niektórzy zainteresowani tym rozwiązaniem martwią się jednak o dostawy gazu, ich ewentualną kłopotliwość. Nic bardziej mylnego. Z odpowiednim dostawcą, użytkowanie gazu będzie dziecinnie proste, a uzupełnianie zapasów paliwa przebiegnie łatwo i płynnie.

Znalezienie odpowiedniego, profesjonalnego i odpowiedzialnego dystrybutora gazu może nie jest zadaniem najłatwiejszym. Doradzimy jednak, na co zwrócić uwagę, by poszukiwania przebiegały sprawniej.

W pierwszej kolejności należy znaleźć dostawcę, który oferuje swoje usługi w naszym regionie. Następnie zwróćmy uwagę czy paliwo dostarczane przez firmę, którą się interesujemy jest zgodne z normą PN-EN 589. Informacja ta gwarantuje nam gaz najwyższej jakości, czysty i wysokoenergetyczny. Ponadto zainteresujmy się jego ceną. Nie zawsze niska cena będzie oznaczać gorszą jakość, a wyższa – najlepsze paliwo. Wielu dystrybutorów oferuje najwyższe jakościowo paliwo gazowe w bardzo przystępnych cenach, a zdarzają się sytuacje kiedy drogi gaz wcale nie jest dobry jakościowo. Zestawmy więc cenę ze zgodnością z normą, aby wybrać najlepszą ekonomicznie ofertę. Dodatkowo, jeśli mowa już o cenie, zapytajmy dostawcę czy oferują rabaty dla stałych klientów. Być może nie odczujemy tego od razu, ale przy którymś z kolejnych zamówień różnica w cenie zacznie być zauważalna. Niektórzy dostawcy gazu zajmują się również realizacją całej inwestycji przyłącza gazowego. Można sprawdzić i zainteresować się, czy łączenie usług również nie da nam pewnej oszczędności.

Dostawca gazu  – wybierz rzetelną firmę

W momencie, kiedy będziemy „zaznajamiać się” z firmą zajmującą się dystrybucją gazu, powinniśmy zwrócić uwagę na flotę jaką dysponują. Gaz jako paliwo płynne powinno być przewożone wyłącznie wyspecjalizowanymi do tego celu cysternami. Brak takich samochodów na wyposażeniu dostawcy nie świadczy o nim najlepiej i może obniżyć jego wiarygodność. Ponadto gaz płynny niewłaściwie przewożony traci na jakości. Może być też tak, że dostawca nie posiada swoich cystern, a jedynie je dzierżawi od innej firmy. Dla nas jako klientów nie jest to korzystne rozwiązanie, ponieważ pośrednio to my jesteśmy obciążani kosztami takiej dzierżawy w postaci wyższej ceny gazu.

Kolejnym istotnym elementem jest dostępność paliwa u danego dostawcy. Niektórzy dostawcy miewają przerwy w dystrybucji ze względu na ograniczenia w zasobach gazu. Nie jest to dla klientów komfortowe, ponieważ muszą oni zawsze z wyprzedzeniem pamiętać o zamówieniu gazu, a nie zawsze jest to możliwe. Dobrze jest więc nawiązać stałą współpracę z dostawcą, który gwarantuje nieprzerwaną dostępność propanu. Da nam to spokój i pewność, że nawet jeśli zamówimy dostawę paliwa w ostatniej chwili, to zostanie ona zrealizowana, a my nie narazimy się na przerwy na przykład w ogrzewaniu domu czy wody użytkowej.

Doskonałym wyborem jest podjęcie współpracy z firmą, która w dostawach gazu jest elastyczna i maksymalnie dopasowuje się do dyspozycyjności klienta. Wiadomo, że każdego ograniczają pewne godziny pracy, czy innych obowiązków, a więc każdy klient chciałby umówić się na dostawę gazu w dogodnym dla siebie terminie. Są firmy, które gwarantują dowóz paliwa zarówno we wczesnych godzinach porannych, jak i późnych godzinach popołudniowych. Dodatkowo niektórzy dostawcy oferują różnorodne formy płatności.

Sama dostawa gazu powinna być niekłopotliwa, jeśli firma posiada w swojej kadrze specjalistów i profesjonalistów. Zainteresujmy się doświadczeniem i kwalifikacjami pracowników dostarczających gaz, a dzięki temu zapewnimy sobie spokój i bezpieczeństwo.

Jak wyraźnie widać, jest kilka kwestii, o których należy bezwzględnie pamiętać przy wyborze najlepszego dostawcy gazu. Jednak jest to wybór dokonywany na lata. Dobry dostawca paliwa jakim jest płynny gaz, nawiąże z klientem współpracę na wiele kolejnych lat. Wszystko po to, by mógł on się cieszyć spokojem i najwyższej jakości paliwem oraz profesjonalną, fachową obsługą.

Źródło: LpgDirect.pl – instalacja gazowa w domu