Press "Enter" to skip to content

Ekskluzywna pościel? Tylko bawełna egipska!

Bawełna egipska jest znana na całym świecie. Jej wytrzymałość i niepospolite właściwości sprawiły, że zyskała miano najlepszej odmiany bawełny. Wykorzystywana jest, m.in. do produkcji pościeli z bawełny egipskiej, produktu przeznaczonego tylko dla najbogatszych klientów. Bawełnę egipską zbiera się ręcznie, co pozwala na zgromadzenie jedynie najczystszych włókien. Są one nie tylko lepsze gatunkowo od pozostałych, ale i różnią się również wyglądem. Są dwa razy dłuższe od pozostałych odmian. Przędza z bawełny egipskiej posiada niespotykane nigdzie indziej właściwości, więc tkaniny z niej powstające, są wytrzymałe, a już samo obcowanie z nimi zapewnia niesamowity komfort.

Pościel z bawełny egipskiej – dlaczego jest ceniona?

Jedną z najważniejszych czynności w ciągu dnia jest sen. To, jak się wyśpimy ma duży wpływa na resztę dnia. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że ogromną rolę odgrywa jakość pościeli. Im jest ona lepsza, tym skóra lepiej oddycha, co w efekcie daje więcej satysfakcji  ze snu i więcej energii w ciągu dnia. Pościel z bawełny egipskiej jest niemalże stworzona z myślą o tych, którym  zależy na ponadprzeciętnym komforcie spania. Jej włókna są długie. Charakteryzuje się także wysokim połyskiem oraz jest odporna na zniszczenia. Co więcej, wielu konsumentów ceni także łatwy sposób jej pielęgnacji. Nie trzeba jej  prasować, a przede wszystkim pościel z bawełny egipskiej jest okryciem całorocznym. Dzięki swoim właściwościom dopasowuje się do temperatury otoczenia i zapewnia komfortowy sen zarówno podczas letnich, jak i zimowych nocy. Wiele osób zastanawia właśnie ten fakt – dlaczego pościel jest równocześnie ciepła i chłodna? Powodem jest jej ponadprzeciętna przepuszczalność termiczna.

Mimo iż pościel z bawełny egipskiej do najtańszych nie należy, to i tak liczba jej nabywców stale rośnie. Coraz więcej osób rezygnuje nawet z popularnego merynosa, równie miłego w dotyku i praktycznego na rzecz bawełny egipskiej. Powodem jest fakt, iż pościel z merynosa bywa gryząca i niekiedy przeszkadza spokojnie spać.

Pościel z bawełny egipskiej – czym różni się od pozostałych pościeli?

Od lat pościele z bawełny zaliczane są do grona najpopularniejszych okryć. Powodem jest oczywiście materiał, który jest sprawdzony od niemalże setek lat. Mylnym jednak jest pogląd, że każda pościel wykonana z bawełny jest taka sama. Są różne jej odmiany, a każdy cechuje się czymś innym. Przed zakupem warto więc sprawdzić, ile w rzeczywistości zawiera ona bawełny. Pościel z bawełny egipskiej to zazwyczaj pościel pozbawiona domieszek innych włókien. Warto pamiętać, że tylko w pełni bawełniana pościel jest w stanie zapewnić wszystkie te unikalne cechy. Z tych powodów też bawełna egipska jest chętnie wykorzystywana podczas produkcji okrycia. Pościel z bawełny egipskiej jest ceniona nie mniej niż pościel, chociażby z jedwabiu. Jednak w odróżnieniu od niej można z niej korzystać w różnych warunkach atmosferycznych. Co więcej, chętniej bywa też kupowana niż równie ekskluzywna pościel satynowa. W odróżnieniu od niej nie jest cienka i śliska.

Jak dbać o pościel z bawełny egipskiej?

Zakup pościel to dopiero początek. W dalszej kolejności należy także o nią właściwie dbać, aby mogła służyć przez wiele kolejnych lat. Pościel zazwyczaj pierze się w temperaturze około 60 stopni Celsjusza. Pozwala to na usunięcie ewentualnych bakterii i roztoczy. Nie jest to jednak sztywna zasada. Przed praniem warto zerknąć na metkę, gdyż tam jest napisana dokładana temperatura, w jakiej należy prać pościel. Równie istotne co pranie pościeli jest także jej czyszczenie. Stosując się do tych prostych rad, z pewnością sprawimy, że pościel z bawełny egipskiej będzie świetnie sprawować się przez długi czas.

Inspiracja: Diuna24.pl – sklep z Tekstyliami