Press "Enter" to skip to content

Gdzie zamontować można drzwi szklane?

Szkło na stałe zagościło w naszych domach. Stosujemy je jako alternatywę tradycyjnego blatu w kuchni, montujemy na ścianach kuchennych zamiast glazury, a kolorowe luksfery wykorzystujemy jako elegancki element dzielący domową przestrzeń. Teraz nadszedł czas na drzwi całe ze szkła. Do niedawna szklane drzwi były montowane tylko w sklepach i pomieszczeniach biurowych. Teraz to się zmienia i drzwi tego rodzaju stanowią modny i elegancki element w wyposażeniu wnętrz.

Drzwi szklane zewnętrzne

Przezroczyste, szklane drzwi zewnętrzne stosuje się w miejscach publicznych – w biurowcach, sklepach, centrach handlowych, dworcach czy lotniskach. Jest to element praktyczny i ozdobny. Postęp technologii doprowadził do tego, że drzwi szklane posiadają wszelkie atesty bezpieczeństwa oraz certyfikaty antywłamaniowe. Szkło używane do ich produkcji jest odporne na trzaskanie, uderzenia, zarysowania czy zmianę temperatury. Możemy także wybierać spośród sporej gamy rodzajów materiału – wykończenie matowe, szkło barwione, przyciemnione. Gdy wejście znajduje się od strony południowej, mamy sporo słońca w domu, zatem możemy wybrać szkło refleks. Posiada ono powłokę antyrefleksyjną odbijającą ciepło oraz światło słoneczne. Podobnymi właściwościami odznacza się też szkło antisol, które z kolei jest szkłem barwionym, pochłaniającym energię słoneczną. Kolejnym pomysłem jest szyba oklejona mleczną folią, która również bardzo słabo przepuszcza światło.

Drzwi szklane wewnętrzne

Wewnątrz lokali usługowych i biur również z powodzeniem stosuje się drzwi szklane – do tego rozwiązania wszyscy użytkownicy raczej są przyzwyczajeni. Z kolei umieszczenie takich drzwi w mieszkaniu to stosunkowo świeże i bardzo ciekawe rozwiązanie. W mieszkaniach o małej powierzchni, gdzie nie ma dużo światła, szklane drzwi sprawdzą się perfekcyjnie. Nie dość, że znakomicie przepuszczają światło, to dodadzą wnętrzu lekkości i nowoczesności. Wprost idealnie drzwi ze szkła pasują do łazienki. W blokach i apartamentowcach z reguły te pomieszczenia nie mają okien, zatem półprzezroczyste drzwi pozwolą wpuścić nieco światła dziennego. Świetnym rozwiązaniem jest wybór drzwi szklanych przesuwnych. Montuje je się na specjalnych profilach, na praktycznie każdym typie ściany. W łatwy i szybki sposób można przedzielić przestrzeń i dostosować ją do naszych aktualnych potrzeb. Doskonale sprawdzą się między kuchnią a częścią jadalnianą czy salonem; chętnie stosuje się je również w aranżacjach przedpokojów. Jeśli zdecydujemy się na kolorowe, wzorzyste albo piaskowane drzwi, urozmaicimy dodatkowo przestrzeń. Drzwi szklane mogą zatem stanowić przepiękną ozdobę naszego mieszkania, łącząc funkcjonalność z nowoczesnym i wyjątkowym designem.