Press "Enter" to skip to content

Impreza firmowa z okazji dnia kobiet? Jaki poczęstunek przygotować?

Integracja w firmach jest bardzo ważnym elementem, dlatego z całą pewnością należy zadbać o to, aby w takich miejscach atmosfera w pracy była jak najbardziej pozytywna. Można to osiągnąć na wiele sposobów, przede wszystkim organizując imprezy firmowe na specjalne okazje. Jedną z takich okazji będzie oczywiście Dzień Kobiet, jeśli tylko panie zatrudnione są w danej firmie, ale to raczej nie będzie wyjątkiem, bo praktycznie w każdej firmie zatrudniona jest przynajmniej jedna kobieta.

Organizator takiej imprezy musi jednak zadbać o wszystkie szczegóły, aby zaproszeni pracownicy mogli dobrze się bawić i skupić się na relaksie po pracy. W pierwszej kolejności wypada się dobrze zastanowić nad tym, jakie konkretnie jedzenie przygotować na firmową imprezę z okazji Dnia Kobiet. Niektórzy idą na łatwiznę i decydują się na zamówienie cateringu, z wybranym przez siebie menu, ale czasami lepiej wziąć sprawy w swoje ręce i przygotować poczęstunek, który spodoba się każdej osobie, która weźmie udział w takiej imprezie firmowej.

Małe kanapeczki

Na każdej imprezie firmowej nie może zabraknąć małych kanapeczek, które są hitem takich imprez. Oczywiście jak wskazuje nazwa powinny być one małe, aby można było je szybko konsumować, np. podczas spożywania drinka, itp. Zwykle takie kanapeczki są bardzo kolorowe, wyróżniają się na stole, dlatego cieszą się dużym uznaniem ze strony kobiet, dla których organizowana jest impreza.

Oprócz tego nie można oczywiście zapomnieć o różnorodnych sałatkach, ponieważ panie uwielbiają sałatki. Pomagają im one dbać o linię, jednocześnie mogąc jeść pyszne jedzenie. Sałatki mogą być bardzo zróżnicowane, poczynając od warzywnej, a kończąc na sałatce makaronowej. Wszystko zależy już tylko od organizatora. Paniom spodobają się na pewno słodycze, ale też koreczki śledziowe, czy specjalnie przygotowana deska serów oraz wędlin.

Takich przekąsek nie może zabraknąć na tego typu imprezach, ponieważ ludzie szukają ich i na pewno będą rozczarowani, gdy nie będą mogli ich skonsumować. Najważniejsza jest jednak dobra zabawa, dlatego też poczęstunek nie powinien być przesadny chyba, że impreza ma trwać do samego rana, wtedy też na jedzeniu nie powinno się oszczędzać, aby go przypadkiem nie zabrakło.

Duża ilość warzyw

Panie bardzo cenią sobie warzywa, które dostarczają im wiele niezbędnych składników do organizmu, np. w czasie diety. Można więc przygotować warzywa pod różnymi postaciami, np. w wersji gotowanej, może to być np. kanapka z ogórkiem, czy też pokrojony pomidor oraz ogórek. Do wyboru jest wiele opcji, organizator musi też zdecydować, czy na takiej imprezie firmowej z okazji Dnia Kobiet pojawi się jakieś ciepłe danie, czy też w grę wchodzą tylko zimne przekąski oraz przystawki.

Na stole można także ustawić faszerowane jajka oraz pieczarki, tortille, łososia z cytryną, itp. Jak widać pomysłów na poczęstunek z okazji takiego wydarzenia jest wiele, jednak trzeba wziąć pod uwagę wszelkie okoliczności oraz budżet firmowy, który może zostać przeznaczony na przygotowanie takiej imprezy, ponieważ nie zawsze jest on duży.

Przekąsek na imprezie firmowej organizowanej na Dzień Kobiet będzie na pewno bardzo dużo. Chodzi o to, aby podczas dobrej zabawy goście mogli coś zjeść, popijając przy tym wino oraz drinka. Warto zastosować się do powyższych porad, a wtedy każda impreza firmowa zakończy się pełnym sukcesem, a wydatki na poczęstunek nie będą zbyt okazałe.

Źródło: Gold-catering.pl – Catering Warszawa