Press "Enter" to skip to content

Jaki odświeżacz powietrza wybrać?

Nieprzyjemne zapachy, jakie wyczuwamy w naszych wnętrzach mogą mieć różne pochodzenie. Procesy gotowania, pieczenia, niedomyte garnki leżące chwilowo w zlewie, zwierzęta żyjące razem z nami czy nałóg papierosowy- to wszystko może powodować unoszenie się w pomieszczeniach aromatów, które niekoniecznie są akceptowane- czy przez nas, jako domowników, czy przez naszych gości i klientów.

ODŚWIEŻACZE POWIETRZA

Najlepszym sposobem na pozbycie się niechcianych zapachów jest oczywiście gruntowne, regularne sprzątanie i wietrznie pomieszczeń. Jednakże nie zawsze mamy na to czas i ochotę, a niektórych aromatów i tak nie pozbędziemy się na stałe.  pomocą przychodzą nam wówczas odświeżacze powietrza- które bardzo szybko i skutecznie potrafią zamaskować lub nawet zniwelować unoszące się w przestrzeni przykre zapachy.

ODŚWIEŻACZ POWIETRZA W ŻELU

Odświeżacz niewielkich rozmiarów, dyskretny, niewymagający zasilania. Jest gotowy do użycia w opakowaniu producenta, ale można go również wykorzystać przez podzielenie na części i ułożenie na tackach w różnych częściach pomieszczenia, dzięki czemu zintensyfikujemy unoszący się w przestrzeni aromat, który w przypadku odświeżaczy w żelu sam w sobie jest bardzo wyrazisty.

ODŚWIEŻACZ POWIETRZA Z PATYCZKAMI

Aromatyczna kompozycja zapachowa w płynie, najczęściej w ozdobnym pojemniku-flakonie. Zapach jest stopniowo uwalniany przez specjalne (drewniane lub syntetyczne) patyczki zanurzone w płynie. Pachną intensywnie, jednak sprawdzać się będą głownie w małych pomieszczeniach.

ODŚWIEŻACZ POWIETRZA W SPRAYU

Jedno z najtańszych rozwiązań, jeśli chodzi o odświeżanie powietrza, niezwykle łatwe w użyciu i szybkie. Odświeżacz powietrza w sprayu pozwala na jednoczesne pozbycie się niechcianego aromatu, oczyszczenie powietrz i nadanie mu przyjemnej woni. To wszystko odświeżacz powietrza w sprayu uczyni za jednym psiknięciem w dowolnym, wybranym przez ciebie miejscu.

ODŚWIEŻACZ POWIETRZA Z CZUJNIKIEM RUCHU

Odświeżacz wymagający dodatkowego zasilania (baterie, akumulatorek). jego działanie jest identyczne jak odświeżacza w sprayu. Jednak odświeżacz z czujnikiem ruchu jest urządzeniem mniej mobilnym- posiada ozdobna obudowę z wkładem zapachowym w środku- możemy przekładać urządzenie w różne miejsca. Odświeżacz powietrza z czujnikiem ruchu działa w momencie, w którym przed wbudowanym czujnikiem wykryje ruch- automat załącza wówczas mechanizm uwalniający zapach

ODŚWIEŻACZ POWIETRZA ELEKTRYCZNY

Stopniowo uwalnia aromat na skutek podłączenia do instalacji elektrycznej.

JAKI ODŚWIEŻACZ POWIETRZA WYBRAĆ?

Jaki odświeżacz powietrza powinniśmy wybrać do naszego wnętrza? Wszystko zależy od naszych preferencji, rodzaju wnętrza i oczekiwanego rezultatu. Do samochodu- z uwagi na skumulowanie zapachu na małej powierzchni- najlepszym wyborem będą intensywne aromaty, posiadające regulację stopnia wydzielania zapachu. W biurze najlepiej jest dobierać odświeżacz pod profil działalności. W domowym zaciszu możemy wykorzystywać najróżniejsze rodzaje odświeżaczy, najlepiej dopasowane do wymiarów i funkcji danego pomieszczenia. Zawsze jednak warto mieć pod ręka odświeżacz w sprayu.