Press "Enter" to skip to content

Konstancin – Jeziorna: lokalizacja niemal idealna!

Konstancin-Jeziorna to miejscowość pod Warszawą, która od dawna cieszy się ogromną popularnością. Wiele osób uważa, że jest ona dostępna tylko dla wybranych, ponieważ to właśnie tam znajdują się wille wielu znanych i bogatych osób. Tak naprawdę Konstancin-Jeziorna charakteryzuje się różnorodną zabudową i każdy znajdzie tam odpowiednie lokum dla siebie. Sprawdź, dlaczego warto zamieszkać w tej miejscowości!

Dobry dojazd do Warszawy

W ostatnich latach wiele osób ucieka z wielkich miast i decyduje się kupić nieruchomość w znacznie spokojniejszej okolicy – a segmenty i domy w Konstancinie zdają się być dobrym wyborem. Jednak nie chcą się oni całkowicie izolować od aglomeracji. W końcu z reguły tam pracują i posyłają swoje dzieci do szkoły. Dlatego dobry dojazd do dużego miasta jest bardzo istotny. Konstancin-Jeziorna znajduje się tuż obok Warszawy, więc łatwo można z niego dotrzeć do stolicy. Dojazd samochodem do sąsiadującego Ursynowa może być nawet łatwiejszy niż z innych dzielnic. Mieszkańcy Konstancina nie będą też narzekać na funkcjonowanie komunikacji autobusowej. Do miejscowości dojeżdża kilka linii ZTM, a niektóre z przystanków znajdują się w I strefie. Dodatkowo od kilku lat funkcjonuje bilet Warszawiaka, więc osoby rozliczające podatki w stolicy, a mieszkające w II strefie, tanio doładują kartę miejską.

Mnóstwo atrakcji na terenie miejscowości

Konstancin-Jeziorna może być trochę w cieniu Warszawy, ale jego mieszkańcy nie będą narzekać na brak atrakcji. Mieszkanie w Konstancinie-Jeziornie zapewnia nam naprawdę sporo atrakcji. Jest to dobrze rozwijająca się miejscowość, więc nie brakuje tam ciekawych lokali i sklepów. Mieszkańcy bardzo chwalą sobie infrastrukturę handlowo-usługową. Na uwagę z pewnością zasługuje centrum handlowe Stara Papiernia. Powstało ono w historycznym budynku – na obecnych terenach centrum powstała pierwsza na Mazowszu papiernia. Na przestrzeni lat budynek czekało wiele zmian, ale nie da się ukryć, że centrum znajduje się w ważnym miejscu dla historii Polski.

W Konstancinie-Jeziornej nie brakuje też ciekawych obiektów muzealnych. Najważniejszym z nich jest Willa Le Fleur stanowiąca perłę architektury art deco. W budynku znajduje się prywatne muzeum, w którym znajdują zbiory obrazów, grafik i rzeźb polskich i żydowskich artystów. Ciekawe wystawy można również obejrzeć w siedzibie Konstancińskiego Domu Kultury – Hugonówce. To właśnie w tym miejscu można poznać historię oraz atrakcje tej miejscowości.

Wiele terenów zielonych oraz rekreacyjnych

Nie można zapominać, że Konstancin-Jeziorna to bardzo zielona miejscowość. Na jej terenie znajduje się wiele parków oraz skwerów. Mieszkańcy chętnie odwiedzają Ogród Botaniczny – Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej Państwowej Akademii Nauk, na którego terenie organizowane są różne wydarzenia. Kolejnym atrakcyjnym miejscem jest Park Zdrojowy, w którym znajduje się również tężnia. Kolejnym zielonym miejscem jest Chojnowski Park Krajobrazowy stanowiący idealne miejsce na krótkie, weekendowe wycieczki. Na terenie Konstancina-Jeziornej nie brakuje też miejsc na aktywny wypoczynek, a w kilka minut można dotrzeć do Powsina.