W dzisiejszych czasach tempo życia jest niezwykle szybkie. Nadmierna ilość bodźców zewnętrznych sprawia, że jesteśmy przytłoczeni nadmiarem obowiązków, odczuwamy stres i duże zmęczenie. Jest to zauważalne zwłaszcza w dużych miastach, takich jak Warszawa, gdzie na każdym kroku widoczne są korki, hałas, smog i betonowe zabudowania.
W związku z tym coraz więcej osób szuka sposobu na odprężenie, chwilę wyciszenia i odpoczynek. Obecnie w gabinetach masażu dużą popularnością cieszy się masaż lomi lomi.
Czym jest masaż Lomi Lomi i jaka jest jego historia?
Masaż Lomi Lomi to hawajski całościowy masaż ciała. Jego nazwa oznacza pocieranie i ucisk. Fakt, że słowo zostało podwojone, świadczy o tym, że masaż jest niezwykle intensywny i wyjątkowy. W naszym kraju pojawił się on stosunkowo niedawno, bo dopiero na początku XXI wieku. Lomi Lomi należy do grupy masaży relaksacyjno-leczniczych, ponieważ wpływa zarówno na ciało, jak i na ducha.
W dawnych czasach uznawany był za rytuał i wykonywany na kamiennym ołtarzu. Mógł trwać parę godzin lub wydłużyć się nawet do kilku dni. Praktykowano go w trudnych momentach życia lub w obliczu podjęcia ważnych decyzji, gdyż wierzono, że dotyk ma uzdrawiająca moc.
Jak wygląda masaż Lomi Lomi w gabinecie masażu?
Sesja zaczyna się od rozmowy z pacjentem na temat ewentualnych dolegliwości. Pozwala to ustalić najbardziej odpowiednią technikę i zlokalizować blokady emocjonalne. Zabieg wykonywany jest przy zapalonych świecach oraz dobrze dobranej muzyce, z którą swoje ruchy synchronizuje masażysta. Podczas pracy używa on olejku, a sam masaż odbywa się za pomocą przedramion oraz dłoni. Cechą charakterystyczną masażu hawajskiego jest fakt, że masażysta odbiera sygnały wysyłane przez ciało i dostosowuje do nich swoje ruchy. Masowanie całego ciała przebiega w ustalonej kolejności i z naprzemienną siłą nacisku. Najpierw masowane są plecy, ramiona oraz nogi, a następnie przód ciała. Cała sesja trwa zwykle ok. 1,5 godziny i kończy się chwilą wyciszenia.
Efekty masażu Lomi Lomi
Masaż Lomi Lomi wpływa na całe ciało. Przede wszystkim pozwala pozbyć się napięcia, odstresować i oczyścić umysł. Masaż ten pobudza krążenie krwi i limfy, rozgrzewa i rozluźnia mięśnie, regeneruje skórę oraz odpręża stawy i poprawia ich ruchliwość. Lomi Lomi jest pomocny w redukcji tkanki tłuszczowej, podnosi odporność, stymuluje układ trawienny i usuwa ból. Po sesji w gabinecie masażu z pewnością zyskamy więcej energii oraz lepsze samopoczucie.
Dla kogo wskazany jest masaż Lomi Lomi?
Hawajski masaż polecany jest zwłaszcza osobom, które zmagają się z nadmiernym stresem. Doskonale sprawdzi się więc w przypadku studenta, będącego przed ważnym egzaminem, jak i dla zapracowanej matki, która potrzebuje trochę czasu tylko dla siebie. Masaż Lomi Lomi polecany jest zasadniczo dla każdego, ponieważ nie tylko znakomicie odpręża, ale ma również właściwości lecznicze.
Aby poddać się masażowi najlepiej odwiedzić specjalny gabinet lub zamówić masażystę z certyfikatem bezpośrednio do swojego domu. Rekomendowany masaż w stolicy najłatwiej można odszukać za pomocą internetu. Po wpisaniu w wyszukiwarkę „masaż Lomi Lomi Warszawa” uzyskamy listę gabinetów bądź osób prywatnych, które świadczą tego rodzaju usługę wraz z ocenami i opiniami użytkowników.
Szybkie tempo życia i ciągły nadmiar obowiązków sprawiają, że na co dzień zapominamy o swoim zdrowiu. Potrzeba odpoczynku i relaksu schodzi na dalszy plan. Hawajski masaż Lomi Lomi skutecznie zniweluje napięcie nerwowe, oczyści umysł oraz pozwoli odnaleźć siłę i energię do działania.