Press "Enter" to skip to content

Maszynowe mycie podłogi – dlaczego warto?

Utrzymywanie w czystości zatłoczonych miejsc publicznych o dużej powierzchni może być bardzo problematyczne. Galerie handlowe, restauracje, dworce, szpitale – posadzka w tych miejscach bardzo szybko ulega zabrudzeniu i równie szybko powinna być wyczyszczona. Takie możliwości daje maszynowe mycie podłogi. Odpowiedni sprzęt wraz z profesjonalnymi detergentami dają świetny rezultat przy niewielkim nakładzie pracy i w bardzo krótkim czasie.

Na czym polega mycie maszynowe?

Maszynowe mycie podłóg stanowi połączenie mycia, szorowania oraz często suszenia  posadzki. Maszyna podaje na pady i szczotki roztwór wody z detergentem. Następnie jest on rozprowadzany po czyszczonej powierzchni. Szczotki szorują podłogę, a odkurzacz zasysa wszystkie nieczystości. Dodatkową opcję stanowi suszenie, co wpływa pozytywnie na bezpieczeństwo i zapewnia lepszy efekt końcowy. Wart podkreślenia jest fakt, że w przypadku mycia maszynowego czysta woda nie miesza się z brudną, gdyż urządzenie czyszczące jest wyposażone w dwa zbiorniki.

Jaką maszynę wybrać?

Podczas wyboru maszyny do mycia najważniejsza jest kwestia wielkości powierzchni. Jeśli dysponujemy małym metrażem z licznymi zakamarkami, które często są rozlokowane na kilku piętrach, najlepiej sprawdzi się mniejsze urządzenie kablowe. Łatwiej je przenosić, dobrze radzi sobie z trudno dostępnymi miejscami i jest tańsze. W przypadku dużych pomieszczeń lepiej zainwestować w większą maszynę akumulatorową z siedziskiem. Jest ona wyposażona w większe zbiorniki, posiada regulację szerokości mycia, podaży detergentu oraz ma większy docisk pada, dzięki czemu lepiej wyczyści brudną powierzchnię.

Jaki detergent do mycia maszynowego?

Na rynku istnieje mnóstwo środków do zmywania podłóg. Bogata ofertę oferuje producent chemii profesjonalnej Swish. Należy pamiętać, że niektóre detergenty, które są przeznaczone do zmywania ręcznego bardzo się pienią i nie nadają się do opcji maszynowej. Aby środek w pełni zaspokoił nasze potrzeby i oczekiwania musimy również przy jego wyborze wziąć pod uwagę rodzaj podłoża oraz charakter użytkowania.

Jeżeli zależy nam na codziennej pielęgnacji płyn SP-105 NANO CLEAN & SHINE sprawdzi się doskonale, zwłaszcza w bardziej zatłoczonych miejscach, ponieważ zapewnia właściwości antypoślizgowe.

W utrzymywaniu czystości posadzek w okresie zimowym pomocny będzie wariant WINTERINSE, gdyż jest przeznaczony do usuwania osadów z soli oraz chemikaliów do rozpuszczania śniegu i lodu.

Do czyszczenia powierzchni przemysłowych i fabrycznych idealnie nada się JET, który z łatwością rozprawia się ze wszelkimi tłustymi, olejowymi zabrudzeniami.

Jeżeli mamy do czynienia z posadzką gresową, powinniśmy wybrać SP-150 GRES CLEANER. Nadaje się zarówno do codziennej pielęgnacji oraz konserwacji nawet najbardziej zabrudzonej posadzki.

Drewniana podłoga? Nie ma problemu! Płyn SP-110 WOOD FLOOR CLEANER skutecznie myje i pielęgnuje wszelkie parkiety, powierzchnie laminowane, olejowane, czy też lakierowane. Dodatkowo ma właściwości antystatyczne, dzięki którym możemy dłużej cieszyć się efektem czystości.

Maszynowe mycie podłogi ma zdecydowanie więcej zalet, niż wad. Obecnie jest powszechnym, szybkim i komfortowym sposobem na utrzymywanie w czystości większych powierzchni publicznych, komercyjnych oraz przemysłowych. Dodatkowo szeroki asortyment detergentów do mycia podłogi bardzo ułatwia osiągnięcie pożądanego efektu, niezależnie od rodzaju posadzki oraz innych czynników.