Press "Enter" to skip to content

Monitoring floty za darmo? Tak to możliwe z WEBFLEET LITE!

Monitoring floty to świetne rozwiązanie na optymalizację kosztów utrzymania samochodów służbowych. Dostęp do informacji dotyczących aktualnej lokalizacji każdego z aut firmowych ułatwia zarządzanie flotą jej managerowi. Ponadto kolekcjonowane przez systemy telematyczne dane przynoszą rzetelne informacje o słabych punktach floty, dając tym samym szansę na ich poprawę. Systemy monitoringu floty podnoszą wygodę pracy także samym kierowcom, pomagając im dotrzeć bez problemu do wyznaczonego celu oraz wyręczając ich z części obowiązków służbowych. Sprawia to, że inwestycja w instalację systemów monitoringu floty jest kwestią niezwykle opłacalną. Firmy, które wciąż zastanawiają się nad tym, czy system śledzenia pojazdów znajdzie zastosowania w ich branży mogą zupełnie bezpłatnie. Webfleet Solutions Poland Sp. z o.o. oferuje swoim klientom możliwość skorzystania z 3miesięcznego okresu próbnego platformy WEBFLEET LITE jej autorstwa, podczas którego będą oni mieli szansę przekonać się na własnej skórze, jak wdrożenie systemy monitoringu floty odmieni ich pracę.

Jakie korzyści przynosi managerom floty monitoring pojazdów ?

Podstawową funkcją monitoringu floty jest możliwość śledzenia pojazdów firmowych w czasie rzeczywistym. Widoczność pozycji wszystkich samochodów floty na mapie TomTom, pozwoli managerowi floty z łatwością wskazać odpowiedniego kierowcę, któremu może przydzielić dodatkowe zadanie. Znając lokalizację wszystkich swoich pracowników terenowych, będzie mógł on wybrać kierowcę, który aktualnie znajduje się najbliżej konkretnej lokalizacji i oddelegować go do wykonania nowego zadania. Takie rozwiązanie pomoże zminimalizować czas i koszty dojazdu do klienta. Monitoring floty pozwoli managerowi także prześledzić trasy jakie przebyły auta służbowe. Platforma WEBFLEET zapisuje dane przebytych tras przez 90 dni, mogą one posłużyć do wygenerowania przejrzystych raportów, ze szczegółami każdej z podróży służbowych. Takie raporty z jednej strony mogą posłużyć jako pomoc do rozliczeń podróży służbowych, ale mogą być również wykorzystane jako źródło informacji na temat stylu jazdy poszczególnych kierowców. Zestawiając wyniki poszczególnych pracowników korzystających z aut firmowych, manager z łatwością wskaże tych z nich, którzy muszą przejść dodatkowe szkolenia z ekonomicznej jazdy. Inną zaletą posiadania wiedzy na temat lokalizacji samochodów służbowych jest minimalizacja nadużyć ze strony pracowników wykorzystujących auta firmowe. System wysyła ostrzeżenia za każdym razem, gdy monitorowany pojazd opuści wyznaczoną strefę, w której może się poruszać.

Co daje monitoring floty kierowcom?

Monitoring floty to narzędzie ułatwiające pracę nie tylko osobom odpowiedzialnym za nadzorowanie procesów floty, ale również wspomagający pracę samych kierowców. Korzystanie z platformy WEBFLEET pozwoli kierowcom precyzyjnie zaplanować trasy i harmonogram przejazdów oraz modyfikować go w razie nieprzewidzianych zdarzeń. Nawigacja TomTom ułatwi poruszanie się po mieście, pomoże omijać kroki, znaleźć miejsce parkingowe, czy unikać fotoradarów. Dzięki kolekcjonowanym przez systemy telematyczne danym i automatycznemu raportowaniu, wyręcza kierowców z osobistego rozliczania się z przejechanych kilometrów. Co ważne platforma WEBFLEET jest niezwykle prosta w instalacji i intuicyjna w obsłudze. Można ją także bez problemu zintegrować z aplikacjami biznesowymi wykorzystywanymi wcześniej w firmie, dzięki czemu jej wdrożenie nie zakłóca płynności działania floty.