Press "Enter" to skip to content

Organizujesz baby shower? O tym nie możesz zapomnieć

Baby shower to popularna ostatnio impreza okolicznościowa związana ze zbliżającymi się narodzinami dziecka. Za jej organizację odpowiadają najczęściej przyszłe mamy wraz z najbliższymi przyjaciółmi i rodziną. Jeśli jesteś osobą zajmującą się przygotowaniami do tego typu spotkania, sprawdź, o czym należy pamiętać, organizując baby shower. Dzięki naszym wskazówkom świętowanie przebiegać będzie w radosnej i niezapomnianej atmosferze!

Sporządź listę gości i przygotuj zaproszenia

Choć baby shower, zwane w Polsce także „bocianowym” lub „becikowym” spotkaniem, należy do imprez o charakterze bardziej kameralnym i urządzane jest najczęściej w warunkach domowych, warto przed przystąpieniem do generalnych przygotowań sporządzić listę zaproszonych gości. Ich liczba zależeć może bowiem nie tylko od charakteru imprezy, lecz także czasu i miejsca jej organizacji. Pod uwagę wziąć należy wówczas warunki lokalowe: to czy impreza obędzie się w plenerze (np. w ogrodzie) czy w domu. Sporządzenie listy gości oraz przygotowanie dla nich zaproszeń zapewni dobrą organizację wydarzenia.

Zadbaj o właściwą atmosferę podczas imprezy

Baby shower należy do przyjęć tematycznych związanych z narodzinami dziecka i przyszłym macierzyństwem. By atmosfera podczas zabawy odpowiadała okolicznościom wydarzenia w miejscu organizowanej imprezy nie może zabraknąć właściwych rekwizytów. Szczególne znaczenie dla odświętnego charakteru spotkania mają tematyczne akcesoria – np. zawieszone pod sufitem salonu lub w ogrodowym namiocie serpentyny i balony na narodziny dziecka. Przydatny może być także hel do balonów – wypełnione gazem balony na baby shower unosić mogą się wysoko nad głowami gości lub być symbolicznie wypuszczane na zewnątrz. Oprócz wiszących ozdób warto udekorować miejsce imprezy innymi dodatkami – np. kolorowymi girlandami, banerami, winietkami czy personalizowanymi serwetkami papierowymi i zastawą stołową. Jeśli w przyjęciu z okazji przyszłych narodzin uczestniczyć będą także inne dzieci, warto zorganizować dla nich atrakcyjną przestrzeń. Imprezę uświetnią zestawy balonów, drobne upominki oraz zabawy. Nie można zapomnieć także o kluczowym elemencie, jakim jest poczęstunek dla gości. Na stole nie powinno bowiem zabraknąć słodkich wypieków, deserów czy tortu. Ich wygląd warto także odpowiednio spersonalizować – np. wybierając świeczki na tort zgodnie z przewidywaną płcią oczekiwanego dziecka.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Organizacja baby shower to nie lada wyzwanie zarówno dla przyszłej mamy, jak i osób wspierających ją w przygotowaniu okolicznościowego przyjęcia. Mimo wielu spraw wymagających „dopięcia na ostatni guzik”, warto pamiętać o tym, iż baby shower to wydarzenie, które niesie ze sobą wiele pozytywnych emocji związanych ze szczęśliwym rozwiązaniem ciąży. Z uwagi na radosny, niepowtarzalny charakter imprezy gości i przyszłą mamę cieszy każdy detal – kolorowe balony, prezenty, tematyczne zabawy i tort uwzględniający motywy baby shower.