Press "Enter" to skip to content

Praktyczna i trwała pościel z kory

Praktyczna i trwała pościel z kory to świetna inwestycja na długie lata. Kora to nic innego jak rodzaj bawełny, która jest nieco grubsza i ma charakterystyczną fakturę, podobną właśnie do kory drzewa. Nie trzeba jednak jej się obawiać. Po wypraniu jej w odpowiednim płynie jest niezwykle miękka i na pewno będzie cieszyła nas przez długie lata. Jaką pościel z kory wybrać i na co należy zwracać uwagę?

Jak rozpoznać pościel z kory?

Podczas wyboru pościeli z kory powinniśmy kierować się przede wszystkim zmysłem dotyku, ale i co ciekawe zapachem. Naturalna pościel z kory nie będzie pachniała farbą. Chemiczny zapach może świadczyć o tym, że pościel była farbowana za pomocą nieekologicznych farb. Dotykając pościeli, zwróćmy uwagę na to, czy nie jest ona śliska w dotyku. Wiele firm sprzedaje pościel z tzw. bawełny syntetycznej albo z domieszką poliestru, przez co pościel ślizga się po kołdrze i  niewygodnie się pod nią śpi, a po wypraniu jest bardzo cienka. Często również taka pościel “mechaci się”, przez co możemy ją znacznie krócej użytkować. Prawdziwa pościel z kory będzie lekko chropowata w dotyku i powinna być grubsza. Trwała pościel z kory będzie miała większą odczuwalną  chropowatość, którą widać także w strukturze materiału. Powinna mieć również oznaczenie, że jest wykonana w 100% z bawełny. Dodatkowo pościel z kory będzie miała znacznie wyższą cenę, niż ta wykonana tylko częściowo z bawełny. Powinny nas zaalarmować ceny kompletu pościeli, które nie przekraczają 40 czy 50 zł. Taka pościel to najpewniej tzw. bawełna satynowa, która nie ma nic wspólnego z korą. Jeśli chcemy kupić dobry komplet pościeli z kory, należy liczyć się z kosztem co najmniej 100 zł. Taka pościel za to odwdzięczy nam się trwałością i niezawodnością.

Jak dbać o pościel z kory?

Przede wszystkim taką pościel możemy prac na wyższych temperaturach, ale najlepiej robić to z dodatkiem płynu zmiękczającego, ponieważ materiał ten, jak było już wspomniane wcześniej, jest nieco sztywny. Można również prać ją w płynie do prania dla wełny i bawełny, dzięki czemu stanie się bardziej gładka w dotyku. To dobry sposób, jeśli chcemy taką pościel dać dzieciom, których skóra jest znacznie bardziej delikatna od naszej. Kora ma to do siebie, że nie musi być prasowana, ale jeśli chcemy możemy ją prasować na średniej temperaturze z funkcją pary. Z czasem stanie się miększa i gładsza.

Jaką pościel z kory wybrać?

Pościel z kory warto wybrać w uniwersalnym kolorze, ponieważ możemy wtedy dobierać różne rodzaje poszewek na poduszki. Nie każdy lubi mieć poduszkę z kory, ponieważ mimo że jest to dość miły materiał, to może nieco przeszkadzać jej niewielka sztywność. Przy uniwersalnych odcieniach prościej nam będzie wybrać poszewkę z bawełny satynowej czy satyny na poduszkę. Dobrym pomysłem dla naszej wygody jest zakup pościeli z kory, która będzie miała wygodne zapięcie na zamek. Warto wybrać komplet pościeli z kory, który będzie nam długo służył, dlatego kierujmy się przede wszystkim jakością wykonania. Dobrej jakości kora będzie długo nam służyła i na pewno sprawi, że nasza sypialnia będzie wyglądała elegancko. Na rynku jest ogromny wybór wzorów i kolorów pościeli z kory, co pozwoli nam na wybór ulubionego koloru, niezależnie czy będzie ona przeznaczona do pokoju młodzieżowego, czy eleganckiej alkowy. Każdy znajdzie wzór i kolor idealny do wybranego wnętrza.

Inspiracja: Madley.pl – pościel z kory