Press "Enter" to skip to content

Prezerwatywa – najpopularniejszy środek antykoncepcyjny

Prezerwatywy to mechaniczne formy antykoncepcji stosowane już w czasach starożytnych. Dawniej do ich wytwarzania używano len, bawełnę, naturalne skóry, a nawet zwierzęce jelita. Obecnie najpowszechniejszym materiałem stosowanym do ich produkcji jest lateks. Pomimo pojawiania się na rynku coraz nowszych i skuteczniejszych środków antykoncepcyjnych, tradycyjne kondomy nadal cieszą się ogromną popularnością. Warto więc przyjrzeć się im bliżej i dowiedzieć się, w czym tkwi sekret ich sukcesu.

Podstawowe przyczyny popularności prezerwatyw

Jednym z podstawowych powodów popularności prezerwatyw jest ich niska cena i duża dostępność. Przykładowo zakup trzech kondomów, takich jak Pasante delay to wydatek około 5 zł. Do ich nabycia nie jest potrzebna recepta lekarza, dlatego produkty te sprzedawane są nie tylko w aptekach, ale także w supermarketach, czy też na stacjach benzynowych. Istotne znaczenie ma również to, że prezerwatywa to jedyny dostępny środek antykoncepcyjny, który skutecznie zabezpiecza zarówno przed niechcianą ciążą, jak i przed chorobami wenerycznymi. Dzięki temu jest chętnie wybierana przez osoby, które często zmieniają partnerów seksualnych. Nie bez znaczenia jest także łatwość korzystania z kondomów. Założenie prezerwatywy to czynność, która przy pewnej wprawie zajmuje maksymalnie kilkanaście sekund.

Rodzaje prezerwatyw dostępne w sprzedaży

Każdy z wiodących producentów prezerwatyw ma w swej ofercie kilkanaście różnych modeli. Poszczególne produkty mogą różnić się między sobą rozmiarem, kształtem, a także grubością ścianek. Mężczyźni hojnie obdarzeni przez naturę mogą korzystać z kondomów w rozmiarze XXL, a panowie z mniejszym przyrodzeniem chętniej wybierają produkty o mniejszej średnicy, które lepiej przylegają do członka. Największą popularnością cieszą się modele lateksowe, ale w ostatnim czasie panowie coraz chętniej sięgają po prezerwatywy Unimil skyn wykonane z poliizoprenu. Materiał ten charakteryzuje się nie tylko dużą wytrzymałością, ale i miękkością, dzięki czemu prezerwatywa jest bardziej naturalna w dotyku. Producenci w swej ofercie mają także kondomy smakowe, które znakomicie sprawdzają się podczas seksu oralnego. Przyjemny smak i zapach dodatkowo potęgują doznania kochanków i zwiększają przyjemność podczas zbliżenia. Mężczyźni, którzy pragną, by ich partnerka odczuwała większą przyjemność w czasie stosunku, mogą zdecydować się na produkty, których powierzchnia pokryta jest wypustkami lub prążkami. Tego rodzaju prezerwatywa stymuluje bowiem wrażliwe miejsca w pochwie kobiety, co potęguje doznania i przyspiesza osiąganie orgazmu.

Nietypowe rozwiązania

W sprzedaży dostępne są również nietypowe produkty skierowane do konkretnych grup odbiorców. Osoby uczulone na lateks mogą korzystać z prezerwatyw wykonanych z innych materiałów, takich jak poliuretan, poliizopren, czy też syntetyczna żywica AT-10. Do nielateksowych kondomów, chętnie wybieranych przez klientów zaliczyć należy produkty Unimil skyn. Dla mężczyzn, którzy borykają się z przedwczesnym wytryskiem, wymyślono natomiast prezerwatywy przedłużające stosunek, takie jak Pasante delay. Wnętrze tego rodzaju produktów wypełnione jest benzokainą. Jest to substancja, która opóźnia wytrysk, a przez to wydłuża stosunek płciowy.

Duża dostępność i niskie koszty zakupu to najważniejsze przyczyny niesłabnącej popularności prezerwatyw. Dodatkowo wszystkie produkty renomowanych marek są wytwarzane z najwyższej jakości materiałów i testowane elektronicznie. Wysoka skuteczność zapobiegania ciąży i chorobom wenerycznym sprawia, że prezerwatywy cieszą się dużym zaufaniem i są tak chętnie wybierane przez osoby uprawiające seks.