Press "Enter" to skip to content

Skóra starzeje się, choruje, ulega uszkodzeniom. Wybierz odpowiedni balsam regenerujący.

Dobór odpowiedniego balsamu do skóry to niezwykle istotny element codziennej pielęgnacji ciała. Balsamy posiadają szereg właściwości, które pozwalają chronić płaszcz hydrolipidowy skóry, pomagają utrzymać jej naturalne PH, ujędrniają i nawilżają naskórek. Skóra narażona jest na wpływ wielu niekorzystnych czynników (promieniowanie słoneczne, zmiany temperatury i wilgotności powietrza, zanieczyszczenie powietrza, właściwości wysuszające wody) oraz poddana naturalnemu procesowi starzenia. Do tego dochodzą również wszelkiego rodzaju zaburzenia i nadwrażliwość skóry wynikająca ze zmian chorobowych (zmiany alergiczne, atopia). Skóra w różny sposób i różnym stopniu reaguje na te negatywne wpływy, w związku z czym może posiadać charakterystyczne dla siebie cechy. Stąd też mówimy o jej typach czy rodzajach, a dla każdego z nich dedykowane są balsamy odżywiające, pielęgnacyjne i wspierające proces regeneracji.

Jakie masz problemy ze skórą?

Poniżej przedstawiamy swego rodzaju typologię skóry. Który z typów określa Twoje problemy?

Skóra normalna. Skóra nie reaguje podrażnieniem czy zaczerwienieniem, jest jędrna i niewysuszona. To ideał, ale niestety nie zawsze jest tak pięknie.

Skóra dojrzała. Upływ czasu sprawia, że skóra jest coraz bardziej przesuszona, traci naturalne napięcie. Zaczyna być mało elastyczna i pojawia się efekt jej nadmiernej ilości.

Skóra mało jędrna i nieelastyczna.

Skóra sucha. Skóra jest szorstka w dotyku i bez połysku. Po kąpieli często występuje swędzenie.

Skóra wrażliwaskóra atopowa. Skóra jest słabo unaczyniona, bardzo podatna na podrażnienia i zaczerwienienia. Najczęściej jest również przesuszona.

Skóra odwodniona. Skóra jest bez połysku i mało elastyczna. Często występują złuszczenia.

Tak więc skóra ma swoje bolączki i potrzeby, dlatego jeśli stosowany przez Ciebie balsam nie przynosi oczekiwanych rezultatów, wybierz kosmetyk o odpowiednim składzie, którego właściwości będą adekwatne do istniejącego problemu.

Właściwy balsam we właściwym miejscu i czasie.

Balsamy do ciała i skóry to kosmetyki wszechstronne, ale pamiętaj, że oczekiwane efekty uzyskasz jedynie, wybierając preparaty zawierające składniki o właściwościach odpowiadających Twoim problemom.

Balsam do skóry normalnej. Jeżeli nie masz problemów ze skórą, nie oznacza to, że nie trzeba jej pielęgnować. Idealny dla Ciebie będzie delikatny, szybko wchłaniający się balsam nawilżający, który zmiękczy i wygładzi naskórek.

Balsam do skóry dojrzałej. Co do zasady, stosuj balsamy anti-aging obfitujące w witaminy. Jeśli dominują typowe objawy starzenia: na przesuszenie odpowiedni będzie balsam bogaty w kwas hialuronowy oraz retinol, a w przypadku znacznej utraty jędrności – balsam z wyciągiem z alg i kofeiną.

Balsam ujędrniający skórę. Balsamy ujędrniające zawierają przede wszystkim kolagenkoenzym Q10, a także wyciąg z algbluszczu i gorzkiej pomarańczy.

Balsam do skóry suchej. To typowy balsam regenerujący. W tym przypadku najodpowiedniejszy będzie kosmetyk z zawartością kwasu hialuronowego czy też mocznika. Dobre efekty przyniosą też preparaty, w których składzie znajdują się oleje roślinne czy zielona herbata. Dla skóry mocno wysuszonej wskazane są balsamy z masłem kakaowym lub shea.

Balsam do skóry wrażliwej. Zastosuj balsam adekwatny do przyczyny i objawów nadwrażliwości. W przypadku wystąpienia podrażnień skórze potrzebne będą kojące właściwości pantenolualoesu lub alantoiny. Dla regeneracji naskórka odpowiedni będzie balsam zawierający mocznik i glicerynę, natomiast barierę lipidową wzmocnią balsamy z olejami roślinnymi.

Balsam do skóry odwodnionej. Dla skóry odwodnionej wybierz balsam bogaty w kwasy tłuszczoweoleje roślinne, a także ceramidy i skwalen (naturalny składnik skóry obecny w płaszczu lipidowym).

źródło: dermalogica.pl – kosmetyki wegańskie