Press "Enter" to skip to content

Spowalniacz do jedzenia- idealny dla każdego szczeniaka

Wychowanie szczenięcia to żmudna praca porównywalna do trudów rodzicielstwa, jednak dobrze ułożony piesek w przyszłości stanie się powodem do dumy i satysfakcji. Prawidłowe żywienie pupila to podstawa od pierwszych dni jego życia. Ważne jest nie tylko to, co dajemy psu do zjedzenia, ale również sposób, w jaki pochłania on pokarm. Funkcjonalne miski spowalniające nauczą szczeniaka umiaru w jedzeniu, a co za tym idzie zadbają o jego delikatny żołądek i utrzymają jego zdrowie na wysokim poziomie, aby był radosny, pełen werwy i rozwijał się tak, jak powinien.

Po co miska spowalniająca

Psy, głównie szczeniaki, które jeszcze nie wyrobiły sobie prawidłowych nawyków, mają tendencje do zbyt łapczywego jedzenia. Czworonogi zjadają wszystko, dopóki miska nie będzie pusta, niezależnie od tego, czy są głodne, czy też nie. Pospieszne jedzenie może doprowadzić do połykania pokarmu oraz pęcherzyków powietrza, co spowoduje nieprawidłowe procesy metaboliczne i niewłaściwą pracę jelit. U szczeniąt jest to szczególnie niebezpieczne, ponieważ ich brzuszki są jeszcze bardzo wrażliwe. Wynikiem nieprawidłowości w żywieniu może być refluks, niestrawność, dolegliwości bólowe, apatia, obniżone samopoczucie. W trosce o dobro zwierzęcia warto zaopatrzyć go w spowalniacz do jedzenia dla psów. Reglamentacja psich posiłków pozwoli pozbyć się wielu problemów gastrycznych. Wystarczy poobserwować swojego czworonoga, by stwierdzić, czy ma problem z jedzeniem. Jeśli zjada w pośpiechu i bez umiaru, należałoby pomyśleć o misce spowalniającej.

Ekologiczne spowalniacze

Polecamy praktyczne miski spowalniające dla psów powstałe wyłącznie na bazie naturalnych tworzyw. Kładziemy ogromny nacisk na to, by akcesoria, które otrzymują od nas pieski były bezpieczne i ekologiczne. Ochrona środowiska naturalnego to priorytet, dlatego nasze produkty wytwarzamy z materiałów poddanych recyklingowi. Nie tracą one wówczas na wartości, lecz wprost przeciwnie- mogą być ponownie wykorzystane w kreatywny i użyteczny sposób. Spowalniacze do jedzenia dla czworonogów nadają się dla każdego szczeniaka i nie powodują żadnych skutków ubocznych.

Konstrukcja misek spowalniających dla psów 

Spowalniacz do jedzenia dla szczeniaka to naczynie, które z pozoru niewiele różni się od tradycyjnej miski. Gdy jednak przyjrzymy się bliżej zauważymy specjalny rodzaj rowków i profilowań, które na dnie pojemnika tworzą coś na kształt labiryntu. Te ergonomiczne kształty mają za zadanie blokować nieco pokarm tak, aby piesek musiał się natrudzić, sięgając po niego. Taka konstrukcja miski spowalniającej eliminuje problem zbyt szybkiego pochłaniania jedzenia bez jego rozdrabniania. Szczeniak uczy się powoli przełykać każdy kęs. Dawniej, zanim psy stały się zwierzętami udomowionymi, musiały samodzielnie zdobywać jedzenie. Obecnie mocno się rozleniwiły, co oznacza, że rozleniwił się także ich układ trawienny. Stosowanie spowalniaczy przywraca naturalne instynkty łowcy, co jest zjawiskiem niezwykle sprzyjającym.