Press "Enter" to skip to content

Sprzątanie klatek schodowych – co będzie potrzebne?

Klatka schodowa to wizytówka budynku. Jeśli jest brudna, może zepsuć pierwsze wrażenie nawet jeśli budynek prezentuje się doskonale z zewnątrz. Do utrzymania jej w czystości niezbędne są m.in. alkoholowe preparaty do sprzątania. Co jeszcze będzie potrzebne podczas sprzątania klatki schodowej?

Jak skutecznie usunąć zabrudzenia z różnych powierzchni?

Niektóre zabrudzenia są na tyle trudne do usunięcia, że zwykłe środki czyszczące nie dają sobie z nimi rady. W takich sytuacjach warto sięgnąć po środki do mycia gruntownego. Pozwalają one na skuteczne usuwanie wszelkich zabrudzeń z różnych powierzchni.

Podczas sprzątania klatki schodowej szczególnie przydatne są środki do mycia podłóg. Produkty przeznaczone do mycia gruntownego pomagają pozbyć się zabrudzeń, które wniknęły głęboko w pory powierzchniowe. Doskonale sprawdzają się w przypadku szybkiego i gruntownego czyszczenia m.in.:

  • gumy,
  • linoleum,
  • kamieni naturalnych i syntetycznych,
  • parkietów.

Oprócz skutecznego usunięcia zabrudzeń istotne jest również to, aby sprzątanie klatki schodowej nie było hałaśliwe. Nieprzyjemne dźwięki mogą zakłócać spokój osób przebywających w danym budynku. Dlatego wskazane jest używanie środków do mycia gruntownego, które nie wymagają końcowego zobojętnienia, czy zmywania czystą wodą. Dzięki temu nie jest konieczne używanie odkurzacza z funkcją odsysania wody, co minimalizuje hałas. Brak potrzeby zmywania wodą zapobiega również uszkodzeniu różnych przedmiotów znajdujących się na klatce schodowej.

Alkoholowe preparaty do sprzątania – tanie i uniwersalne

Klatka schodowa to miejsce, które wymaga częstego sprzątania. Dlatego nie bez znaczenia jest cena produktów, które pomagają utrzymać ją w czystości. Aby obniżyć koszty, a zarazem w skuteczny sposób pozbyć się zabrudzeń warto zwrócić uwagę na skoncentrowane środki.

W przypadku klatek schodowych ważne jest również to, aby po sprzątaniu można było z nich szybko korzystać. Niezależnie, czy mowa o budynku mieszkalnym, czy biurowym ruch między piętrami jest zazwyczaj duży. Dlatego żaden pracownik lub lokator nie będzie chciał długo czekać, aby przejść przez klatkę schodową. Rozwiązaniem tego problemu jest stosowanie preparatów na bazie alkoholu. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że wysychają bardzo szybko. Co więcej, nie pozostawiają nieestetycznych zacieków i smug.

Środki na bazie alkoholu są tanie i pozwalają na korzystanie z klatki schodowej zaraz po sprzątaniu. Warto zwrócić na nie uwagę również ze względu na to, że są skuteczne w przypadku powierzchni odpornych na działanie wody.

Nie tylko wygląd, ale i zapach, jaki czuć na klatce schodowej, jest ważny. Dlatego być może obawiasz się, że alkoholowe preparaty pozostawią intensywny, drażniący zapach. Na szczęście nie musi tak być. Tego typu produkty są zarówno skuteczne, jak i ładnie pachną! Możesz wybierać spośród środków o różnych zapachach (np. kwiatowym). Osoby mieszkające lub pracujące w danym budynku z pewnością docenią, że klatka schodowa jest zarówno czysta, jak i pachnąca!