Press "Enter" to skip to content

System rurowy Jacob i wydajność transportu materiałów sypkich

Prawidłowy obieg materiałów produkcyjnych w każdym współczesnym zakładzie jest absolutną koniecznością. Dotyczy to w szczególności wykorzystywanych surowców, materiałów, czy też półproduktów. Efektywny przesył zapewni system rurowy Jacob, który opisujemy poniżej.

Cechy szczególne systemu rurowego Jacob

System rurowy Jacob nie bez przyczyny stał się jednym z najpopularniejszych rozwiązań tego typu w Europie. Przy jego pomocy można skutecznie transportować materiały sypkie zarówno w układach przesypowych, jak i grawitacyjnych oraz pneumatycznych. Nie ma tu także ograniczeń, czy jest to układ w formie podciśnieniowej, czy też nadciśnieniowej. Jedynym ograniczeniem jest właściwie wyłącznie wartość ciśnienia, która została określona do 0,5 bara. W systemach rurowych Jacob wszystkie komponenty wytwarzane są ze stali węglowej malowanej, ocynkowanej, lub stali nierdzewnej. Gwarantuje to więc odpowiednią wytrzymałość i solidność konstrukcyjną. To na co z pewnością warto zwrócić tu uwagę to zakończenie elementów w formie pozwalającej na łatwe uzyskanie szczelnych połączeń.

System rurowy Jacob w transporcie materiałów sypkich

System rurowy Jacob jest aktualnie dość popularnym rozwiązaniem w kwestii transportowania materiałów sypkich. Może on być tam używany zarówno w instalacjach transportu pneumatycznego, jak i instalacjach przesypowych. Bardzo dobrze nadaje się także do instalacji aspiracyjnych, czyli tych odpowiadających za odpylanie. Ponadto będzie odpowiedni również przy konstruowaniu systemów odtłuszczania, odzyskiwania rozpuszczalników oraz przy wychwytywaniu zanieczyszczeń pochodzenia pyłowego. System rurowy Jacob może być używany w różnych branżach do szerokiej gamy surowców w tym produktów spożywczych, zbożowo-młynarskich, piekarniczych, kruszyw i wielu innych. Poszczególne elementy w konstrukcji łączone są za pomocą obejm, które uszczelnia się jeszcze uszczelkami o różnych średnicach. Zamienne użyć można również specjalnej masy uszczelniającej. Oczywistym jest też, że systemy rurowe wykorzystywane do transportu żywności muszą posiadać odpowiednio wykończone elementy. Każdy z nich ma bowiem bezpośredni kontakt z żywnością i dlatego materiały użyte do ich produkcji powinny być obojętne chemicznie i pozwalać na łatwe czyszczenie i sterylizację. Wymagania takie odnoszą się rzecz jasna również do poszczególnych łączeń. Mając na uwadze powyższe, podkreślmy, że system rurowy Jacob jest zgodny z dyrektywą EC1935/2004, co sprawia, że jest to zdecydowany lider wśród produktów tego typu.

Podsumowanie

Charakterystyka opisywanego systemu sprawia, że cieszy się on ogromnym uznaniem wśród klientów na całym świecie. Doceniają oni to rozwiązanie ze względu na jego solidność, łatwość montażu oraz dużą różnorodność elementów. Nie bez znaczenia jest także przystępna cena, która może mieć bardzo duże znaczenie w kontekście optymalizacji szeroko rozumianych kosztów produkcyjnych. Dodatkowo jak pokazują badania, pozwala on także zwiększyć produkowany asortyment, nawet o 30% co także ma niebagatelne znaczenie.