Press "Enter" to skip to content

Sztukaterie – doskonały sposób na podkreślenie charakteru wnętrza

Jeśli wcześniej projektanci używali dekoracji sztukatorskich tylko w stylach klasycznych, teraz można je znaleźć we wszystkich nowoczesnych trendach. Jeśli poszukujesz oryginalnego sposobu na podkreślenie charakteru wnętrza swojego mieszkania, pamiętaj, że sztukaterie w Warszawie, to profesjonalne narzędzia i nieskończona różnorodność rozwiązań.

Czym są dekoracyjne sztukaterie w Warszawie, jaka jest ich istota i jakie zadania rozwiązuje?

Listwy, gzymsy, rozety, ornamenty, kasetony organicznie wpasują się w każde nowoczesne wnętrze i uczynią je absolutnie wyjątkowym. To dekoracja zawierająca trójwymiarowe elementy o różnej formie, czasem w postaci powtarzających się wzorów, które tworzą zespoły różnych stylów wnętrzarskich. Wcześniej w klasycznych wersjach na ściany wewnętrzne i sufity stosowano tynk i gips. Współcześnie sztukaterie wykonuje się z takich materiałów jak pianka poliuretanowa, poliuretan, materiał kompozytowy w postaci termoplastycznego poliuretanu o dużej gęstości, gips polimerowy itd. Materiały charakteryzują się podwyższoną gęstością oraz odpornością na obciążenia mechaniczne.

Czy sztukateria w Warszawie może być nowoczesna?

Walory dekoracyjne sztukaterii w Warszawie pozwalają ozdobić wnętrze, zachować wybrany styl, nadać pomieszczeniu charakteru, stworzyć nastrój. Profesjonalni projektanci z powodzeniem wykorzystują sztukaterie we wnętrzach do podziału na strefy, umieszczania akcentów, wizualnego powiększania pomieszczeń i nadawania wnętrzom pięknego wyglądu. Dekoracja ta służy do obramowania otworów okiennych i drzwiowych, łuków, luster, obrazów. Listwy sztukatorskie świetnie prezentują się we wnętrzach na ścianach i sufitach. Możliwości korzystania z nich jest nieograniczona. Główne cechy sztukaterii to wielofunkcyjność i zwięzłość. Te same elementy mogą działać na różne sposoby, na przykład listwy mogą służyć jako wykończenia. Nowoczesna sztukateria na suficie i ścianach wygląda bardzo ładnie. Objętościowe detale pozwalają tworzyć niesamowite trójwymiarowe kompozycje, a proste linie tworzą akcenty poprzez grę światła i cienia.

Elementy sztukaterii w Warszawie podkreślają charakter wnętrza

  • Listwy to ozdobne detale w postaci wypukłych podwieszonych elementów. Różnią się wysokością, grubością, kształtami, opcjami projektowymi. Listwy mogą ozdobić ściany, sufity, drzwi, łuki, kominki. Ich surowa, zwięzła forma i proste linie są w stanie nadać powierzchniom dekoracyjnym pełny wygląd. Sztukateria w Warszawie świetnie prezentuje się na ścianach we wnętrzu salonu, jadalni, sypialni. Listwy można wykorzystać do strefowania przestrzeni poprzez rozbicie ścian na osobne sekcje o różnych kształtach, z możliwością późniejszego malowania na różne kolory lub z teksturowanym podkreśleniem.
  • Gzymsy można montować wraz z oświetleniem. Montowane na styku ścian z sufitem tworzą harmonię w proporcjach pomieszczenia, nadają mu całościowy wygląd.
  • Prawdziwym hitem są rozety. Elementy te świadczą o tym, że trendy w modzie znacznie poszerzają możliwości urządzania wnętrz z ich wykorzystaniem. Mogą być stosowane nie tylko jako rozety sufitowe, ale także jako elementy w innych kompozycjach dekoracji sztukatorskich. Futurystyczny wygląd tych elementów pozwala skupić się na wystroju, podkreślić główny styl wnętrza lub odwrotnie, stworzyć świetne kontrasty.

Podsumowanie

Odważ się i twórz z nowymi możliwościami nowoczesnych sztukaterii w Warszawie. To wspaniałe narzędzie, które zawsze podkreśli indywidualność i pozwoli stworzyć najbardziej nieoczekiwane rozwiązanie wnętrza. Można je wykorzystać nie tylko w salonie, ale również w innych pomieszczeniach takich jak przedpokój, sypialnia i łazienka.