Press "Enter" to skip to content

Wymiana szybki w iPhonie – na czym polega?

Uszkodzenie szybki w iPhone to zdarzenie, którego chciałby uniknąć każdy posiadacz telefonu z nadgryzionym jabłkiem. Niestety – łatwo w chwili nieuwagi uderzyć o coś rantem urządzenia, a niekiedy po prostu – iPhone spadnie nam na ziemię, a szybka pęknie. Na czym polega cały proces naprawy?

Wymiana szybki – dlaczego nie warto zwlekać?

Nowoczesne urządzania od Apple wyposażone są w szklane plecki oraz rzecz jasna szybkę na przedzie. Chociaż to zaawansowane technologicznie telefony, łatwo o ich uszkodzenie mechaniczne. Niestety, rozbicie szkła – na przykład po upadku z dużej wysokości – jest nie tylko niezbyt estetyczne, ale również nie jest zbyt komfortowe w czasie użytkowania. Wiele osób skarży się na to, że pod opuszkami palców wyczuwa miejsce pęknięcia. Co więcej, lekceważenie problemu rozbitej szybki może z czasem doprowadzić do kolejnych problemów, tym razem już poważniejszych – z wyświetlaczem. Dlatego po rozbiciu szybki najlepiej jest jak najszybciej skorzystać z pomocy specjalistów, np. w serwisie iPhone’ów na Służewie w Warszawie.

Proces naprawy

Jeżeli nie doszło do uszkodzenia wyświetlacza, wystarczy szybki zabieg wykonany przez profesjonalistę. Naprawa przedniej szybki nazywa się refabrykacją panelu. Proces składa się z kilku etapów:

  • Oddzielenie uszkodzonego elementu od sprawnego wyświetlacza. Dzięki tej procedurze, oryginalny podzespół jest zachowany, a wymianie ulegnie tylko szybka. To znacząco obniża koszty naprawy. Oczywiście w przypadku rozleglejszego uszkodzenia, potrzeba czegoś więcej.
  • Czyszczenie wyświetlacza i nałożenie na niego nowej szybki.
  • Trwałe łączenie ze sobą elementów pod wpływem wysokiej temperatury.

Cały ten proces refabrykacji przedniego panelu, składający się z powyższych trzech punktów, jest bardzo skuteczny i przeprowadzany wręcz rutynowo. Serwis iPhone’ów Służew to miejsce, w którym można wykonać całą procedurę w przystępnych cenach. Dzięki temu można dalej cieszyć się telefonem Apple i używać go w pełni komfortowo.

Serwis czy samodzielna wymiana?

Wiele osób próbuje zaoszczędzić i samodzielnie naprawiać iPhone’a, kupując części zamienne na internetowych aukcjach. Teoretycznie przeprowadzenie takiego zabiegu jest możliwe, ale w praktyce często okazuje się niewykonalne. Aby w odpowiedni sposób wymienić szybkę w urządzeniu, potrzebne są specjalne narzędzia, niedostępne oczywiście amatorom. Korzystając z metod domowych, oddzielenie uszkodzonej warstwy tworzywa od wciąż działającego wyświetlacza, jest niemożliwe. Co więcej, bez wiedzy, sprzętu i doświadczenia, rośnie ryzyko, że w czasie zabiegu dojdzie do nieodwracalnego uszkodzenia któregoś z podzespołów. Nie warto więc szukać oszczędności na siłę.

Wnioski? Zbita szybka to nie koniec świata. Ponieważ jednak szpeci wygląd iPhone’a i utrudnia komfortowe korzystanie z urządzenia, warto odwiedzić specjalistyczny serwis, który naprawi urządzenie. Sam proces wymiany szybki jest bezpieczny, tani i umożliwia dalsze korzystanie z iPhone’a.