Press "Enter" to skip to content

Z czego mogą wynikać problemy z dopasowaniem prezerwatywy?

Prezerwatywy są bezsprzecznie jednym z najskuteczniejszych i najchętniej wybieranych środków antykoncepcyjnych wśród ludzi na całym świecie – zabezpieczają nie tylko przed ciążą, ale i przed chorobami wenerycznymi, kosztują przysłowiowe grosze oraz są bezpieczne w użyciu. Niektórzy mężczyźni jednak unikają tego tematu jak ognia przez rzekome zmniejszenie doznań podczas zbliżeń lub reakcje alergiczne wywołane przez lateksowy materiał prezerwatywy. Na szczęście w dzisiejszych czasach popularne “gumki” produkowane są w oparciu o innowacyjne technologie, gwarantujące odwzorowanie prawie identycznych bodźców zmysłowych, jak przy seksie bez zabezpieczenia, a niektóre z nich nie powodują  nawet reakcji uczuleniowych – mowa tu na przykład o prezerwatywach nielateksowych. Mimo szerokiego asortymentu na rynku z prezerwatywami, który umożliwia przyjemny i komfortowy seks kolejnym problemem, z którym nie radzą sobie mężczyźni, jest nieumiejętność dopasowania zabezpieczenia do rozmiaru swego członka. Jak do tego dochodzi i jak tego uniknąć? Tego dowiesz się w poniższym materiale.

Niewłaściwe dopasowanie prezerwatywy

Niewłaściwe dopasowanie prezerwatywy jest pojęciem względnym. Każdy jej użytkownik może bowiem odczuwać inne nieprawidłowości, wynikające z założenia tego ultralekkiego zabezpieczenia. Kiedy jednak można mówić o rzeczywistym niedopasowaniu?

  • gdy prezerwatywa jest zbyt krótka;
  • gdy prezerwatywa jest zbyt luźna
  • gdy prezerwatywa jest zbyt ciasna
  • gdy prezerwatywa jest za długa
  • gdy zakładanie prezerwatywy zajmuje dużo czasu
  • gdy prezerwatywa zsuwa się lub wypada w trakcie stosunku.

Czy da się zatem uniknąć wpadki podczas seksu i za pierwszym razem kupić odpowiednią prezerwatywę?

Rozmiary prezerwatyw

Jeśli pragniesz mieć pewność idealnego dopasowania prezerwatywy do swojego członka, przeczytaj poniższe mini wskazówki, które ułatwią Ci znalezienie dobrze dopasowanego modelu. Sprawdź, z jakim problemem się zmagasz i czym kierować się podczas zakupu prezerwatyw.

  • Zbyt luźna prezerwatywa

Jeśli podczas nałożenia prezerwatywy, czujesz znaczne jej obluzowanie, najprawdopodobniej zmagasz się ze zbyt szerokim zabezpieczeniem. Współżycie ze zbyt szeroką prezerwatywą może powodować jej zupełne ześlizgnięcie się, co w efekcie nie tylko spowoduje dyskomfort podczas seksu, ale i nie zapewni odpowiedniego zabezpieczenia przed niechcianą ciążą czy chorobami wenerycznymi. W takim przypadku, koniecznie kupuj prezerwatywy o nieco węższej szerokości, która odpowiednio osadzi się na członku.

  • Za ciasna prezerwatywa

O zmaganiu się ze zbyt ciasną prezerwatywą można mówić wówczas, gdy podczas seksu nie odczuwa się żadnych doznań lub są one stanowczo obniżone. Uciskająca prezerwatywa nie tylko powoduje dyskomfort podczas zbliżenia, ale może też doprowadzić do zaburzeń erekcji i utrudnić osiągnięcie orgazmu. W tym przypadku koniecznie zainwestuj w nieco szerszy rozmiar zabezpieczenia.

  • Za krótka prezerwatywa

Choć zdarza się to rzadko, można natknąć się również na zbyt krótki rodzaj zabezpieczeń. Ma się z tym do czynienia wówczas, gdy materiał prezerwatywy nie zakrywa całego trzonu penisa. W tym przypadku zmiana prezerwatywy jest niezbędna, gdyż jej czynne używanie, może spowodować zsunięcie się zabezpieczenia. Jeśli zmagasz się z tym problemem, użyj dłuższej prezerwatywy.

  • Zbyt długa prezerwatywa

Kolejnym, dość często pojawiającym się problemem z dopasowaniem prezerwatywy do członka, jest jej za długi rozmiar. Można o nim mówić wówczas, gdy niezrolowany materiał zabezpieczenia zbija się na dole penisa. Taka sytuacja nie tylko powoduje dyskomfort, uniemożliwienie orgazmu, ale też ryzyko niewłaściwego zabezpieczenia. By tego uniknąć, wybieraj prezerwatywy o nieco mniejszej długości.

Prezerwatywa właściwie założona, mieści się na całej długości penisa w stanie erekcji – bez zwiniętego materiału, jego zwisania lub niepotrzebnego ucisku. Właściwie dopasowanie prezerwatywy do rozmiaru przyrodzenia, z pewnością korzystnie wpłynie na życie intymne każdego mężczyzny, który zamierza zabezpieczyć się tym najpopularniejszym środkiem antykoncepcyjnym.