Press "Enter" to skip to content

Z jakim przyjęciem spotkały się nowe iPhony 12?

Apple, jedna z wiodących na rynku firm, zaoferowała klientom swój najnowszy telefon. Nowe iPhony trafiły do rąk użytkowników 13 października 2020 roku. Od tego czasu media i fora technologiczne głównie na nich skupiły swoją uwagę. Przyjrzyjmy się zatem, jak zareagowali pierwsi użytkownicy.

Stosunek względem wcześniejszych wersji urządzenia

Wszyscy są zgodni w kwestii jakości nowego Iphona. Jest tylko trochę lepszy względem swojego poprzednika. W tym wypadku szybkość samego urządzenia została zwiększona bardzo minimalnie, a ktoś, kto niedawno kupił wcześniejszy model, nie zauważy znaczącej różnicy w wydajności.

O wiele pozytywniej o działaniu urządzenia wypowiadali się użytkownicy, przechodzący z modeli znacznie starszych niż ten zaprezentowany w 2020 roku. Posiadacze iPhonów 8 i 9 mocno odczuli zmiany, jakie zawarto w najnowszej odsłonie i chwalą możliwości najnowszego urządzenia.

Nowy projekt obudowy

To pierwsza odsłona iPhonów, posiadająca zaokrąglone krawędzie po bokach. Takie rozwiązanie sprawiło, iż Apple w pewien sposób pozbawił swoje telefony jednego z bardziej wyróżniających znaków całej serii. Mimo wszystko nawet jeżeli na początku niektórzy entuzjaści firmy czuli lekki dyskomfort podczas trzymania urządzenia w dłoni, to stwierdzili wkrótce, że nowa obudowa bardziej im się podoba.

Wiele osób zachwalało też samą konstrukcję, która mimo dość pokaźnych rozmiarów nie powoduje żadnego dyskomfortu. iPhone leży dobrze w dłoni i nie powoduje większych problemów w obsłudze.

Aparat

Użytkownikom ciągle nie udało się dojść do konsensusu, w kwestii tego, czy nowe iPhony posiadają obecnie najlepsze aparaty komórkowe na rynku. Natomiast wszyscy zgadzają się w kwestii tego, iż jakość zdjęć jest naprawdę świetna.

Szczególną uwagę może zwrócić kwestia naświetlenia soczewki w kamerze. Wiele osób skarżyło się na nieco gorszą jakość zdjęć robionych na dworze w dużym słońcu. Obraz podobno gubił piksele i lekko rozmazywał, powodował niepożądane efekty flary na wyświetlaczu. Za to w przestrzeniach, gdzie można było stosować oświetlenie sztuczne, a same obiekty pozostawały lekko przyciemnione, zdjęcia z kolei wypadały świetnie. W tej kwestii wiele osób chwaliło szczególnie bogate kolory, jak i niemal perfekcyjny autofocus.

Nowości

Oprócz poprawienia podstawowych parametrów i przyspieszenia pracy urządzenia, na największą uwagę zasługuje udostępnienie przez Apple obsługi sieci 5G, która niedługo zostanie standardem dla wszystkich urządzeń mogących łączyć się z Internetem.

Z opinii można wywnioskować, że nowe iPhony przyjęły się bardzo dobrze, mimo niewielkich zmian technologicznych. W sporach między jakością wykonywanych zdjęć w poszczególnych modelach wciąż nie zawarto konsensusu, jednakże wiele osób zachwala aparat telefonu jako jeden z najlepszych w roku 2020. Można z całą pewnością stwierdzić, że zakup nowego modelu będzie dużą zmianą dla użytkowników wersji sprzed kilku lat. Ci, którzy nabili iPhony w ostatnich latach, nie zauważą jednak znaczącej poprawy jakości.

źródło: applehome.pl – serwis apple Warszawa