Press "Enter" to skip to content

Żel intymny na bazie wody czy silikonu – który wybrać?

Coraz więcej osób decyduje się na to, aby podczas gry wstępnej lub stosunku używać żelu intymnego. Wybór tego typu produktów w sklepach jest duży. Wśród nich znajdziesz te, które mają zmysłowy zapach, czy takie 2w1 przeznaczone również do masażu. Przy zakupie będziesz musiał odpowiedzieć sobie też na pytanie o to, czy interesuje Cię żel na bazie wody, a może silikonu. Jaka jest różnica między nimi?

Dlaczego warto używać żelu intymnego?

Nie miałeś jeszcze okazji używać tego typu produktu i zastanawiasz się co, sprawia, że tak wiele osób po niego sięga? Jeszcze jakiś czas temu żel nawilżający stosowany był przede wszystkim w celu zapewnienia odpowiedniego poziomu nawilżenia w przypadku suchości pochwy. Obecnie sytuacja uległa zmianie, ponieważ produkty dostępne w sprzedaży mają coraz więcej dodatkowych właściwości. Poniżej znajdziesz opis wybranych żeli.

  • Zapachowe i smakowe – wzbogacone odpowiednimi substancjami, które sprawiają, że podczas ich używania możesz cieszyć się również zmysłowym zapachem.
  • 2w1 – spełniają dwie funkcje. Możesz używać ich zarówno, jako lubrykantu podczas stosunku, jak i żelu do masażu erotycznego.
  • Łagodzące – ich delikatny skład sprawia, że zmniejszają ryzyko reakcji alergicznych i podrażnień skóry. Zazwyczaj zawierają dodatkowe składniki, takie jak rumianek, czy aloes.
  • Stymulujące – oprócz tego, że zapewniają odpowiedni poziom nawilżenia, gwarantują bardziej intensywne doznania podczas stosunku. Wszystko, dzięki temu, że mają w składzie substancje o działaniu chłodzącym, rozgrzewającym lub dające efekt przyjemnego mrowienia.
  • Przedłużające stosunek – dedykowane są przede wszystkim mężczyznom mającym problem z przedwczesną erekcją. Możesz ich jednak używać również, jeśli chcesz po prostu dłużej cieszyć się przyjemnymi doznaniami. Tego typu produkty zawierają z reguły benzokainę o działaniu lekko znieczulającym i rozluźniającym.

Jak sam widzisz, wybór żeli jest bardzo duży. Dlatego nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem tego, który spełni Twoje oczekiwania. Pozostaje jeszcze pytanie o to, czy bazą takiego produktu powinny być silikony, czy woda?

Czym różnią się żele bazujące na silikonach od tych, które zawierają wodę?

Jeszcze jakiś czas temu w sprzedaży dostępne były 3 rodzaje żeli: na wodzie, silikonach i olejach. Jednak obecnie odchodzi się już od produkcji tych trzecich, ponieważ zauważono, że mogą uszkadzać prezerwatywy. Dlatego kupując żel nawilżający, do wyboru masz produkty bazujące na silikonach lub wodzie. Jaka jest różnica między nimi?

  • Żel na bazie silikonu – dają dużo lepszy poślizg w porównaniu do tych, które mają bazę wodną. Co, więcej wyróżniają się większą trwałością, a także tym, że możesz używać ich w wodzie. Minusem jest jednak to, że nie zaleca się używania ich razem z gadżetami erotycznymi wykonanymi z silikonu – mogą powodować ich uszkodzenie.
  • Żel na bazie wody – zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia, a jednocześnie nie podrażnia delikatnej okolicy miejsc intymnych. To sprawia, że baza wodna wykorzystywana jest często do produkcji żeli hipoalergicznych. Ma jednak pewną wadę – szybko się wchłania, dlatego prawdopodobnie będziesz musiał użyć większej ilości żelu.