Press "Enter" to skip to content

Bezpieczeństwo w domu – jakie drzwi wybrać?

Dom to miejsce, w którym musisz czuć się bezpiecznie. Bezpieczeństwo to priorytet, niezależnie od lokalizacji oraz typu nieruchomości. Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, warto zainwestować w drzwi, które uchronią nas przed intruzami. Jakie drzwi wybrać? Czym kierować się przy wyborze? Przeczytaj artykuł, a dowiesz się na co zwrócić szczególną uwagę.

Drzwi zewnętrzne – recepta na bezpieczeństwo 

Stawiając dom lub remontując mieszkanie nie sposób pominąć kwestii bezpieczeństwa. Można zastosować szereg zabezpieczeń, jednak podstawowym i najważniejszym sposobem ochrony będą drzwi. Zastosowanie drzwi antywłamaniowych sprawdzi się doskonale w połączeniu z ogrodzeniem, okiennicami czy alarmem. Wówczas, możesz spać spokojnie, nie martwiąc się o rodzinę i swój dobytek. Należy jednak pamiętać, że doświadczeni złodzieje mogą poradzić sobie nawet z najbardziej solidnymi zabezpieczeniami. Możesz mieć jednak pewność, że drzwi antywłamaniowe będą dużą przeszkodą dla niechcianych gości. Nawet jeśli intruz będzie w stanie poradzić sobie z zabezpieczeniami, to jego działanie ulegnie spowolnieniu. Dzięki czemu ty będziesz miał odpowiedni czas na reakcję.

Drzwi antywłamaniowe – co wpływa na ich bezpieczeństwo? 

Drzwi zewnętrzne, które można określić mianem antywłamaniowych muszą spełniać kilka podstawowych warunków. Pierwszym z nich jest klasa antywłamaniowa, potwierdzona Certyfikatem Instytuty Mechaniki Precyzyjnej. Drzwi oceniane są w sześciostopniowej skali, która decyduje o poziomie zabezpieczeń. Drzwi zewnętrzne muszą posiadać odpowiednio skonstruowane zawiasy. Warunkiem koniecznym jest uniemożliwienie wyjęcie skrzydła drzwiowego z ościeżnicy. Aby uzyskać taki efekt stosuje się haki antywłamaniowe, które eliminują zagrożenie usunięcia skrzydła.  Oczywiście najważniejszym elementem drzwi zewnętrznych, które mają chronić nasz dobytek jest zamek do drzwi. W świadomości ludzi istnieje błędne przekonanie, że bezpieczeństwo drzwi zależy od ilości zamków. Nic bardziej mylnego. Aby zapewnić bezpieczeństwo wystarczą dwa zamki. Oczywiście muszą być one najwyższej jakości i ponadprzeciętnej wytrzymałości. Szczególnie wartościowe są drzwi z zamkami wielopunkowymi, które skutecznie zatrzymują intruzów przed włamaniem.

Drzwi zewnętrze – pozostałe funkcje

Drzwi o charakterze antywłamaniowym mają zdecydowanie więcej zalet niż zapewnienie bezpieczeństwa. Są one doskonałą barierą między innymi dla hałasu. Ich budowa sprawia, że mieszkanie staje się zdecydowanie bardziej wyciszone. Drzwi tego rodzaju sprawdzą się doskonale w zimie, ponieważ z dużym powodzeniem izolują mieszkanie przed chłodem. Dodatkowym atutem, który niekiedy pozwoli uratować życie, jest ochrona przed pożarem. Solidne drzwi zewnętrzne będą blokowały ogień i dym, dzięki czemu w domu można poczuć się bezpiecznie.

Zdecydowanie częściej decydujemy się na drzwi, które oprócz funkcji estetycznych, mają podwyższać nasz komfort i bezpieczeństwo. Jeśli nadal  masz wątpliwości, jakie drzwi zewnętrzne powinieneś wybrać do swojego domu zasięgnij porady profesjonalistów.