Press "Enter" to skip to content

Biorezonans magnetyczny – przy jakich chorobach warto go wykonać?

Biorezonans magnetyczny to stosunkowo nowa metoda wykrywania określonych przypadłości. Obecnie jest coraz częściej stosowana i tym samym staje się łatwo dostępna. Na czym polega i przy jakich chorobach warto ją zastosować?

Biorezonans magnetyczny – na czym polega?

Metoda opiera się na wykorzystaniu dorobku tak zwanej medycyny niekonwencjonalnej. Została opracowana i po raz pierwszy użyta w XX. wieku za sprawą Ericha Rasche’a oraz Franza Morella. Koncepcja terapii zakłada wykorzystanie potencjału zmiennego pola elektromagnetycznego. Stosuje się ją zarówno do diagnostyki, jak i leczenia organizmu. Urządzenie do biorezonansu wysyła sygnały o bardzo niskiej częstotliwości. Tym samym oddziałuje na różnorodne procesy zachodzące w organizmie, poprawiając ich funkcjonalność. Metoda opiera się na przekonaniu, że każdy patogen emituje konkretne częstotliwości. Biorezonans pozwala je wykryć, a następnie zneutralizować, co prowadzi do regulacji funkcjonowania organizmu.

Zastosowanie – dla kogo biorezonans?

Biorezonans jest szeroko wykorzystywany do diagnostyki różnorodnych schorzeń i obecnie łatwo dostępny.  Można bez problemu wykonać biorezonans w Warszawie oraz wielu innych miejscach w Polsce. Specjaliści tej metody uznają, że pozwala wykryć toczące się w organizmie stany zapalne, pasożyty, bakterie czy wirusy, które mogą być przyczyną wielu chorób oraz złego samopoczucia. Na biorezonans zgłaszają się osoby borykające się z nieznanej przyczyny dolegliwościami, których często nie dało się zdiagnozować za pomocą metod konwencjonalnych. Zwolennicy metody twierdzą, że za jej pomocą można wykryć schorzenia takie jak choroby pasożytnicze, boreliozę, choroby narządów wewnętrznych, a nawet nowotwory. Do terapeutów zgłaszają się osoby cierpiące na senność, przewlekłe zmęczenie czy ogólnie pogorszone samopoczucie. Metodę często wykorzystuje się również do diagnostyki i leczenia problemów wynikających z zaburzeń mikrobiomu jelitowego czy grzybicy. Biorezonans magnetyczny specjaliści stosują także w przypadku rozpoznania różnorodnych alergii i innych nieprawidłowości w działaniu układu autoimmunologicznego. Na diagnostykę zgłaszają się też osoby, które cierpią na depresję lub uzależnienia. Uznaje się, że metoda może skutecznie wspierać w terapii tych chorób i pomaga w osiągnięciu harmonii na linii ciało-umysł.

Jak przebiega biorezonans magnetyczny?

Biorezonans magnetyczny jest bezbolesny. Podczas terapii na ciele pacjenta umieszcza się elektrody, które emitują niezwykle niskie dawki prądu. Podczas zabiegu może pojawić się uczucie lekkiego mrowienia. Cały zabieg trwa zazwyczaj od kilkunastu do kilkudziesięciu minut.

Biorezonans magnetyczny jest jedną z technik szerokiej diagnostyki stanu organizmu. Jej stosowanie jest filarem tak zwanej medycyny niekonwencjonalnej, która uznaje jego skuteczność w przywracaniu dobrego samopoczucia pacjentów.