Press "Enter" to skip to content

Bramy garażowe – najmodniejsze rozwiązania

Drzwi prowadzące do garażu nazywane są fachowo bramami garażowymi. Producenci tego rodzaju sprzętu mają w swej ofercie konstrukcje segmentowe, uchylne bądź żaluzjowe. W ostatnich latach najchętniej wybierane są bramy segmentowe, wytwarzane przy użyciu nowoczesnych materiałów i innowacyjnych technologii.

Izolacja i bezpieczeństwo

Bramy segmentowe zbudowane są z poziomo ułożonych paneli połączonych ze sobą zawiasami. Segmentowy system składania jest łatwy w obsłudze i nie wymaga dużo wolnej przestrzeni. Do wykonania poszczególnych paneli producenci zwykle używają ocynkowanej, stalowej blachy wypełnionej materiałem termoizolacyjnym.

Najmodniejsze bramy garażowe to produkty energooszczędne, które mogą być z powodzeniem montowane w domach pasywnych. Dzięki zastosowaniu dodatkowych uszczelnień górnych, bocznych i dolnych najlepsze konstrukcje uzyskują współczynnik przenikania ciepła na poziomie 0,33 W/m²K. Klienci wybierający bramy garażowe zwracają dużą uwagę na bezpieczeństwo użytkowania. Zgodnie z obowiązującymi trendami coraz więcej producentów decyduje się na montaż fotokomórek oraz osłon dla wałów, rolek i prowadnic. Ich zastosowanie znacząco zmniejsza ryzyko wystąpienia wypadku.

Efektowny wygląd i niezawodność

Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, obecnie najchętniej wybierane przez klientów są produkty utrzymane w szarościach. Szczególnie dużą popularnością cieszą się modele antracytowe. Nowoczesne konstrukcje wyróżniają się minimalistycznym wzornictwem i z powodzeniem pełnią funkcję dekoracyjną. Prostota, dbałość o detale oraz uniwersalna stylistyka w połączeniu z odpowiednią kolorystyką nadają bramom luksusowego charakteru i świetnie wpisują się w nowoczesną architekturę. Zastosowane przez producentów osłony wpływają na poprawę bezpieczeństwa, a dodatkowo skutecznie maskują wszelkiego rodzaju mechanizmy i łączenia.

Jednym z najważniejszych elementów każdej nowoczesnej bramy garażowej jest system napędowy. Popularne mechanizmy wyróżniają się płynną i cichą pracą, co ma istotne znaczenie w przypadku garaży znajdujących się blisko sypialni. Zastosowanie systemu odpowiedzialnego za łagodne otwieranie i zamykanie bramy przyczynia się do wydłużenia żywotności poszczególnych elementów instalacji. Aktualnie klienci preferują napędy smart, które mogą być obsługiwane za pomocą aplikacji w telefonie. Takie rozwiązanie pozwala zrezygnować z dodatkowego pilota i umożliwia obsługę bramy z dowolnego miejsca. Osoby decydujące się na zakup bramy garażowej wraz z napędem chętnie korzystają z produktów oferowanych przez renomowanych producentów. Tego rodzaju sprzęt jest niezawodny i objęty wieloletnią gwarancją producenta.

Podsumowanie

Producenci bram garażowych nieustannie udoskonalają swoje konstrukcje. Zgodnie z obowiązującymi trendami wdrażane rozwiązania mają być estetyczne, bezpieczne, niezawodne i oszczędne.