Press "Enter" to skip to content

Dlaczego warto wykonywać mapowanie temperatury w dużych magazynach?

Dynamicznie rozwijająca się branża logistyczna sprawia, że standard usług magazynowych podnosi się z roku na rok. Dodatkowo wiele wymogów prawnych przechowywania np. żywności czy leków wymusza na przedsiębiorstwach logistycznych zastosowanie rozwiązań, które pozwalają na odpowiednie magazynowanie oraz kontrolę warunków przechowywania tych produktów. Wykorzystywanie zaawansowanych systemów mapowania temperatury to zatem konieczność w przypadku kontroli jakości, a także wywiązywania się z obowiązków nałożonych przez wymogi norm. Z drugiej strony wybór odpowiedniego systemu pozwala zautomatyzować wiele czynności, co przekłada się na poprawę optymalizacji kosztów w przedsiębiorstwie.

Korzyści ze stosowania systemu monitorM2M w magazynach

 

Procesy zachodzące w dużych magazynach są niezwykle złożone i rozbudowane. Przedsiębiorstwa logistyczne w celu usprawnienia funkcjonowania magazynu wykorzystują zaawansowane narzędzia, których założeniem jest optymalizacja procesów zachodzących w firmie. MonitorM2M to aplikacja, która umożliwia w łatwy sposób sprawdzić temperaturę w różnych miejscach magazynu. Ma to szczególne znaczenie, gdy przechowywanym towarem jest żywność lub leki, co do których zostały określone bardzo rygorystyczne przepisy prawne.

Informacje w czasie rzeczywistym

 

System monitorM2M daje pewność, że towar znajdujący się w magazynie, przechowywany jest w sposób, który spełnia najwyższe standardy. Pozwala również na wgląd w warunki, a także umożliwia szybką reakcję w przypadku, gdy zostaną przekroczone normy temperatury określone specyfiką towaru.

Raportowanie

 

Moduł raportowania aplikacji monitorM2M dostarcza szczegółowych informacji związanych z warunkami, w jakich znajduje się asortyment, co jest podstawą reklamacji w przypadku wadliwości produktów. Udokumentowanie prawidłowości przechowywania towarów to również pewność dla producenta, że wszystkie zalecenia zostały spełnione.

 

Prosty i intuicyjny system

 

Kolejną zaletą systemu monitorowania i mapowania temperatur monitorM2M jest jego prostota w użytkowaniu. Aplikacja została zaprojektowana w sposób, który maksymalnie ogranicza czas wymagany do generowania szczegółowych raportów oraz pozyskania niezbędnych informacji. Pozwala uniknąć ciężkiej i żmudnej pracy, dzięki czemu zaoszczędzony czas można przeznaczyć na inne produktywne czynności, których celem jest rozwój firmy.

 

Przyjazny interfejs sprawia, że korzystanie z aplikacji jest niezwykle intuicyjne, a sam system cechuje się zdolnością do zautomatyzowanego przetwarzania informacji oraz generowania wniosków. Przejrzyste wizualizacje dają również wgląd w dane dotyczące temperatur w różnych pomieszczeniach lub urządzeniach, dzięki czemu w jednym widoku operator otrzymuje wszystkie niezbędne informacje na temat temperatur w czasie rzeczywistym. W przypadku ich przekroczenia system dostarcza alarmów i powiadomień SMS.

Dodatkowe korzyści

 

Łatwość instalacji to również bardzo duża zaleta systemu monitorM2M, który nie wymaga specjalistycznego montażu i dostarcza wszystkich informacji bezprzewodowo. Wystarczy jedynie umieścić sensory w odpowiednich miejscach i zalogować się do systemu w celu jego użytkowania. Aplikacja przechowuje również wszystkie dane i daje możliwość generowania szczegółowych raportów z dowolnego okresu.

 

Warto również wspomnieć o stabilności działania systemu i jego niezawodności, co ma bardzo istotne znaczenie ze względu na specyfikę branży logistycznej. Twórcy zadbali także o spełnianie najwyższych standardów bezpieczeństwa, dlatego wszelkie dane przechowywane w aplikacji są dobrze chronione.

Źródło: M2mTeam.pl – Automatyczne mapowanie i walidacja.

Comments are closed.