Press "Enter" to skip to content

Doradca kredytowy – czym się zajmuje?

Ubiegając się o kredyt, z łatwością można wpaść w liczne pułapki finansowe i ostatecznie zapłacić za dany produkt finansowy znacznie więcej, niż zamierzaliśmy. Szereg niewłaściwie zinterpretowanych kruczków prawnych i warunków zamieszczonych w umowie przysłowiowym drobnym druczkiem, może kosztować całkiem sporą sumkę. Aby kredyt spełniał nasze oczekiwania i był optymalnie dostosowany do naszych potrzeb, dobrze jest skorzystać z usług profesjonalnego doradcy kredytowego.

Kredyt pod najlepszym nadzorem

Zacznijmy od tego, że pojęcie “doradcy kredytowego” jest potoczne. W rzeczywistości są to eksperci finansowi, których nazywa się doradcami, bo tak się utarło. Specjalista do spraw optymalnego doboru kredytu to niejako wizjoner, który pomaga spełniać marzenia. dzieląc się wiedzą. Jego rolą jest spersonalizowana pomoc w doborze najkorzystniejszego kredytu, a celem nadrzędnym jest dobro klienta. Działa nieszablonowo. Oznacza to, że dysponuje tak szeroką ofertą kredytów gotówkowych, firmowych, konsolidacyjnych i hipotecznych z różnych banków i instytucji, że może dopasować konkretny kredyt do indywidualnych potrzeb klienta. Gwarantuje przy tym pełne bezpieczeństwo oferty i nadzór nad załatwieniem wszelkich formalności kredytowych, które często są skomplikowane, szczególnie w przypadku długoterminowych kredytów zaciąganych w wysokich kwotach.

W czym pomoże doradca kredytowy?

Zakres obowiązków wynikających z bycia ekspertem kredytowym to nie tylko przedstawienie oferty, to także:

  • rozpoznanie zdolności kredytowej,
  • przedstawienie wszystkich zalet i wad poszczególnych ofert,
  • merytoryczna pomoc w wyborze najkorzystniejszej oferty,
  • pomoc w skompletowaniu niezbędnej dokumentacji,
  • negocjacja warunków kredytu z bankiem;
  • support podczas podpisywania umowy,
  • służenie radą na późniejszych etapach kredytowych — wypłata transz, spłata rat itp.

Ekspert kredytowy musi być profesjonalistą

Dobry doradca kredytowy powinien dysponować odpowiednim wykształceniem, szeroką wiedzą oraz doświadczeniem. Wieloletnia praca w zawodzie jest gwarantem uporania się z każdym, nawet najtrudniejszym przypadkiem kredytowym. W dobie internetu weryfikacja opinii o konkretnym doradcy kredytowym nie jest trudna. Najlepiej korzystać z renomowanych firm oferujących doradztwo, posiadających dużo pozytywnych opinii wystawionych przez zadowolonych klientów, jak np. Open Finance. Doskonałym sposobem na znalezienie dobrego doradcy kredytowego jest polecenie konkretnej osoby przed rodzinę lub znajomych, którzy są zadowoleni z przebiegu procedur kredytowych.  Jednym z takich właśnie ekspertów kredytowych jest na przykład Mateusz Dyrda – specjalista od kredytów hipotecznych, firmowych i gotówkowych.

Czy mnie na to stać?

Wątpliwości dotyczące skorzystania z usług doradcy kredytowego wynikają często z dodatkowych kosztów, które wydaje się, musimy ponieść. Nic bardziej mylnego. Najczęściej to instytucja, której produkt wybraliśmy dzięki doradcy, płaci mu prowizję z tego tytułu. Doradca otrzymuje z góry ustalone wynagrodzenie, które jest stawką procentową od kwoty udzielonego kredytu. Nas nic to nie kosztuje.