Press "Enter" to skip to content

Elektronarzędzia do warsztatu samochodowego – co będzie niezbędne?

Właściciele warsztatów samochodowych muszą proponować coraz nowsze rozwiązania. Ponieważ w tej branży konkurencja jest dość duża, aby przyciągnąć do siebie klientów, trzeba świadczyć nasze usługi na bardzo wysokim poziomie. W takim wypadku należy przede wszystkim zadbać o zatrudnienie najlepszych fachowców, ale również o wyposażenie ich w odpowiednie niezawodne i nowoczesne narzędzia, dzięki czemu będą wykonywać swoją pracę jak najlepiej potrafią.

Jakie elektronarzędzia zakupić do warsztatu samochodowego?

W pierwszej kolejności należy zastanowić się, jakie usługi cieszą się największym zainteresowaniem, aby usprawnić te obszary, w których ruch jest największy i które generują relatywnie największe obroty. Wprowadzając nowe rozwiązania technologiczne, nie tylko usprawniamy w ten sposób usługi i podnosimy wydajność, ale stajemy się też bardziej wiarygodni w oczach klientów. Planując doposażenie zakładu, należy pamiętać o tym, że narzędzia będą intensywnie wykorzystywane, co za tym idzie, należy wybierać marki przystosowane do ciągłej niezawodnej pracy. Mając to na uwadze, jednym z dobrych wyborów mogą być elektronarzędzia Milwaukee, które są doceniane przez profesjonalistów.

Urządzenia przewodowe czy bezprzewodowe?

Przy obecnym rozwoju technologii i jakości ogniw akumulatorowych, kupując nowe narzędzia, zdecydowanie należy wybierać urządzenia mobilne, czyli zasilane bateryjnie. Dzięki temu wykonujemy swoje usługi o wiele sprawniej i bezpieczniej, mając nieograniczony przewodami dostęp, nawet w miejscach oddalonych od zasilania.

Niezbędne narzędzia w każdym warsztacie

W każdym porządnym warsztacie znajdziemy różnego rodzaju klucze udarowe. Zazwyczaj są to urządzenia sieciowe z niewygodnym i ograniczającymi pracę przewodami. W takim wypadku właściwym wyborem podczas nowych zakupów może być klucz udarowy akumulatorowy 1/2″ 1491Nm z kulką firmy Milwaukee, który w zestawie sprzedawany jest już z dwoma bateriami, dzięki czemu będziemy mogli go używać do ciągłej pracy, zamiennie korzystając z jednej baterii i ładując drugą. Dzięki bezszczotkowemu silnikowi mamy tu do wykorzystania do 1017Nm na dokręcanie i aż do 1491 Nm na zrywanie nakrętek, zastępując tym samym inne sieciowe rozwiązania.

Ciekawym rozwiązaniem może być również zakup zestawu takiego jak zestaw klucz udarowy akumulatorowy 1″ 2400 Nm + klucz udarowy akumulatorowy 1/2″ 339 Nm M12. W zestawie tym znajduje się 1-calowy klucz udarowy M18 FUEL, który jest pierwszym na świecie bezprzewodowym kluczem tego typu o momencie obrotowym 2400Nm do zrywania nakrętek i 2033Nm do dokręcania. Parametry takie do tej pory były dostępne tylko dla urządzeń sieciowych a w tym przypadku otrzymujemy urządzenie lżejsze i o wiele bardziej ekonomiczne w eksploatacji, nie wspominając już nawet o mobilności.

Dużym zainteresowaniem cieszy się też  szlifierka kątowa Milwaukee 125mm akumulatorowa M18 CAG125X-0. Szlifierka tego typu pozwala osiągnąć wydajność na poziomie urządzenia sieciowego przy czym jest o wiele bardziej bezpieczna i mobilna.

Wymiana narzędzi w warsztacie nie musi zostać przeprowadzona z dnia na dzień, gdyż najlepiej jest dokonywać nowych zakupów sukcesywnie, obserwując zmiany na rynku, wprowadzane nowe technologie i badając potrzeby klientów. Wybierając rozwiązania sprawdzone i polecane przez wieloletnich i doświadczonych użytkowników, można odpowiednio kształtować swoją markę i prezentować wysoki standard świadczonych usług.

źródło: opomax.com.pl – Wyposażenie warsztatów samochodowych i wulkanizacji