Press "Enter" to skip to content

Kurs baristy – podnieś swoje kompetencje

Może jesteś początkującym baristą albo dopiero rozpoczynasz swoją pracę w kawiarni. A może pragniesz zmienić branżę i stać się zawodowym baristą z miłości do kawy. Niezależnie od tego jaka jest Twoja historia, jeśli wiążesz swoją karierę z kawą kurs baristy jest czymś w co warto zainwestować. Podniesiesz swoją wiedzę, doświadczenie i kompetencje, czyli rzeczy mocno cenione na rynku pracy i wśród klientów.

Powody dla których warto wziąć udział w kursie baristycznym

Istnieje wiele powodów dla których wzięcie udziału w takim szkoleniu jest wartościowe i jest świetnym punktem startowym do wyruszenia w swoją ścieżkę kariery związanej z kawą. Kilka z tych ważniejszych przedstawiamy poniżej.

Kurs baristy podnosi wartość Twojego CV w oczach przyszłego pracodawcy

Wszyscy to znamy, że potrzeba doświadczenia zawodowego, aby zdobyć pracę, która podniesie nasze doświadczenie zawodowe.To trochę paradoks i może być trudno o pracę nie mając żadnego doświadczenia. Kurs baristy to najlepsza rzecz, jaką możesz zrobić, aby zdobyć doświadczenie jeśli wcześniej nie pracowałeś w tym zawodzie. Możliwość umieszczenia tego w swoim CV i na swoim profilu LinkedIn jest nieoceniona, ponieważ odróżnia Cię od innych oraz pokazuje, że jesteś zaangażowany w naukę i doskonalenie się.

Stworzysz prawidłowe i solidne podstawy

Wielu baristów samouków może posiadać złe nawyki i może również być jednymi z najbardziej upartych ludzi, jakich kiedykolwiek spotkasz. Próba rozumowania z nimi i pokazanie lepszego sposobu na zrobienie espresso może wydawać się osobistym atakiem. Na kursie baristycznym trenerzy tak układają program nauczania i opracowywania technik, aby od samego początku przyzwyczajać się do dobrych nawyków. Dzięki temu nie będziesz musiał oduczać się pewnych rzeczy i uczy technik na nowo w przyszłości. Oszczędność czasu, energii i nerwów.

Masz możliwość stworzenia nowych znajomości i sieci kontaktów

Na każdym kursie baristy w jakim weźmiesz udział masz szansę poznać nowych ludzi, którzy dzielą Twoją pasję. Branża kawy to tak na prawdę bardzo duża sieć pasjonatów tego czarnego naparu. Znajomości zawsze w życiu się przydają, a możliwość ewentualnego skonsultowania się z innymi profesjonalistami jest nieoceniona.

Lepsza jakość serwowanej kawy, a tym samym uznanie klientów

Profesjonalnie wyszkolony barista nie tylko robi dobrą kawę, ale także wchodzi w interakcję z klientami i jest w stanie doradzić i opowiedzieć coś więcej na tematy związane z kawą i jej parzeniem. Oprócz samej filiżanki kawy w większości przypadków ważna jest satysfakcja klienta z obsługi oraz działań baristy.

Barista po kursie baristycznym jest w stanie podzielić się z klientami informacjami i wiedzą o produktach kawowych. Ta dodatkowa edukacja na temat kawy jest zwykle znaczącym wzmocnieniem, jeśli chodzi o doświadczenie klienta. I to jest jeden z najbardziej prawdopodobnych powodów, dla których Twoi klienci będą chcieli wracać częściej.