Press "Enter" to skip to content

Modelowanie sylwetki – to już ostatni moment, by skorzystać z oferty gabinetu medycyny estetycznej

Wakacje tuż tuż, dlatego warto szybciej przygotować się na ten czas. Wiele osób niechętnie odkrywa swoje ciało, chociażby na plaży, ze względu na pewne niedoskonałości, które sprawiają, że odczuwają one pewien dyskomfort. Problematyczne są nie tylko nadmierne kilogramy, ale także cellulit czy pozostałości po ciąży. Zdarza się tak nawet mimo wykonywania regularnych aktywności fizycznych, nasze ciało nie wygląda tak, jakbyśmy tego oczekiwali. Dzięki możliwościom, jakie dają nam zabiegi medycyny estetycznej, możemy cieszyć się oczekiwanym wyglądem, a także realnie poprawić wygląd naszej sylwetki. Warto jednak nie zwlekać z podjęciem decyzji, aby efekty zauważalne były już podczas zbliżających się wakacji.

Skuteczna walka z cellulitem i oponką tłuszczową

Idealna sylwetka w dużej mierze uzależniona jest od pielęgnacji skóry ciała. Dla wielu osób problemem w uzyskaniu akceptowalnej sylwetki jest cellulit, który objawia się jako nierównomierna tkanka tłuszczowa. Podobnie jest w przypadku gromadzącej się w obrębie brzucha warstwy tłuszczu. Wiele osób mierzy się z tym problemem po przebytej ciąży, ale może on dotyczyć także wszystkich tych, którzy w bardzo krótkim czasie stracili sporą ilość kilogramów. Znane z reklam czy ofert popularnych marek kremy i balsamy pozwalają podczas rozsmarowywania nie tylko nawilżyć, ale także rozmasować skórę, pobudzając ją do regeneracji. Nie da się jednak ukryć, że jedynym, skutecznym sposobem pozbycia się nadmiaru tłuszczu i wody, są profesjonalnie wykonywane zabiegi pod okiem specjalistów.

Endermologia – skuteczna w dążeniu do idealnej sylwetki

Endermologia to zabieg, który pozwala na pozbycie się cellulitu oraz wszelkich zalegających tkanek tłuszczowych. Podczas endermologii, wykonywany jest podskórny masaż z wykorzystaniem specjalnego urządzenia, składającego się z zasysającej skórę głowicy oraz dwóch rolek. Oprócz skutecznej walki z cellulitem zabieg świetnie sprawdza się w modelowaniu sylwetki oraz ujędrnianiu skóry ciała. Endermologia wykonywana może być na każdej części skóry. Ze względu na szerokie zastosowanie oraz na możliwość realnej utraty zbędnych kilogramów, jest jednym z częściej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej w zakresie modelowania sylwetki. 

Modelowanie sylwetki z pomocą zabiegu liposukcji

Kolejną propozycją, dla wszystkich tych, którzy poszukują skutecznej metody modelowania sylwetki ciała jest liposukcja. Wyróżnić możemy kilka rodzajów tego zabiegu, jednak na szczególną uwagę zasługuje liposukcja ultradźwiękowa. Pozwala ona na znaczące wysmuklenie sylwetki poprzez usunięcie tkanki tłuszczowej u osób, które na co dzień przestrzegają zasad prawidłowego żywienia, a także wykonują aktywność fizyczną. Efekty liposukcji ultradźwiękowej widoczne są już po wykonaniu zabiegu, jednak uwydatnić mogą się jeszcze po okresie rekonwalescencji, który trwa do 4 tygodni.