Press "Enter" to skip to content

Pomysły na aranżację jadalni z białym stołem

Biały kolor w aranżacji wnętrz nie wychodzi z mody. Biel kojarzy się nie tylko ze sterylnością i porządkiem, jest także doskonałym uzupełnieniem dla innych barw, dobrym tłem dla żywych kolorów lub różnych odcieni drewna. Biel bywa też traktowana jako na tyle neutralna, że nawet zmieniając co jakiś czas wystrój wnętrza zawsze znajdzie się w niej miejsce dla mebla w tym kolorze. Elementy bieli w meblach dodają im lekkości. Białe szafki kuchenne, białe regały czy białe stoły świetnie nadają się do nowoczesnych, jak i urządzonych tradycyjnie pomieszczeń. Biel jest elegancka, bardzo uniwersalna i pełna światła.

Biały stół do jadalni

Duży biały stół do jadalni to idealny wybór. Jadalnia to miejsce, które urządza się z największą dbałością o szczegóły. Każdy element dobiera się w taki sposób, aby w pomieszczeniu chciało się spędzać jak najwięcej czasu, a posiłki smakowały zawsze dobrze. Wystrój pomieszczenia ma znaczący wpływ na samopoczucie tych, którzy w nim przebywają, a stół jest jego miejscem centralnym. Białe stoły do jadalni oferowane są w różnym stylu. Wykonane z wysokiej jakości tworzywa doskonale nadają się do wnętrz w stylu nowoczesnym. Podobnie, jak zestawienia białego blatu ze szkłem czy metalem. Z kolei białe stoły drewniane pasują idealnie do jadalni w stylu boho. Biały stół do jadalni to rozwiązanie bardzo praktyczne. Biały blat nie wymaga na co dzień obrusa – wszelkiego rodzaju naczynia doskonale będą się na nim prezentować. Doskonale też – to najważniejsze – prezentują się na nim oczywiście wszelkiego rodzaju potrawy.

Minimalizm i elegancja

Biel jest często wyborem osób, które cenią sobie minimalizm. W jadalni w całości urządzonej w tym kolorze biały stół jest oczywistym wyborem. Nie należy przy tym obawiać się zestawiać białych mebli z białymi czy jasnymi ścianami. Biały kolor stołu daje możliwość wyeksponowania na nim oryginalnych roślin, barwnych tkanin, świec czy różnego rodzaju ozdób. Białe stoły oferowane przez producentów różnią się wyglądem – są bardzo nowoczesne lub tradycyjne, mają proste lub ozdobne kształty nóg, połączenia bieli ze szkłem, metaloplastyką czy drewnem. Oferowane są często w kolorze białym matowym, ale spotyka się też stoły białe z połyskiem. Połyskujący blat ładnie odbijający światło przyciąga wzrok. Do jadalni urządzonych w stylu bardzo eleganckim często wybiera się tego typu stoły białe – połysk białego blatu w zestawieniu z ozdobnym oświetleniem nad stołem daje wrażenie wyjątkowego luksusu.

W zależności od gustu i pozostałych elementów wystroju można dobrać biały stół do jadalni w odpowiednim styluZawsze pięknie prezentuje się biały stół z okrągłym lub owalnym blatem. Białe stoły najczęściej zestawia się z białymi krzesłami. Jednak biel ma tę zaletę, że doskonale pasuje do niej jasne drewno, przejrzyste tworzywo czy różnego rodzaju barwne tapicerki mebli. Doskonale też zawsze biel komponuje się z czernią. Biały stół w jadalni można zestawić z meblami w kolorze drewna jasnego lub ciemnego. Wszelkie połączenia z bielą dają dobry efekt. Biały stół do jadalni to wybór idealny i na lata.