Press "Enter" to skip to content

Poznaj zalety nowej Skody KAMIQ

Skoda poszerza swoją ofertę przestronnych SUV-ów o nowy model. Obok Skody KODIAQ oraz Skody KAROQ pojawił się model KAMIQ. Nowy model łączy w sobie zupełnie odrębne cechy, w tym praktyczność, komfort oraz podwyższoną pozycję klasycznego SUV-a posiadającego wyższy prześwit ze zwinnością oraz niezwykłą użytecznością samochodu kompaktowego. Jakie zalety kryje w sobie nowy model Skody?

Wyjątkowy na zewnątrz

Cechą charakterystyczną nowego modelu, która zdecydowanie wyróżnia go spośród do tej pory oferowanych pojazdów producenta, jest charakterystyczny przód samochodu wyposażony w reflektory LED z osobnymi światłami do jazdy dziennej. Rozdzielone reflektory LED zdecydowanie podkreślają dynamiczny design oraz wysoką klasę wizualną modelu. Co więcej, samochód w całej swojej okazałości  cechuje się dynamiczną linią, która tworzy bardzo charakterystyczną sylwetkę. Idealnie dopasowuje się ona do wąskich ulic miasta. Uzupełnieniem nowoczesnego designu jest wyposażenie tyłu samochodu w światła full LED, które zapewniają doskonałą widoczność pojazdu.

Skoda KAMIQ posiada większy prześwit niż modele pokrewne, a co za tym idzie wyższą pozycję za kierownicą, co zapewnia niezwykłą wygodę prowadzenia samochodu. KAMIQ to samochód posiadający miejską naturę, jednak doskonale spisuje się w każdych warunkach drogowych. Posiada solidną konstrukcję z ochronnymi elementami zderzaków oraz progów, co zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa na każdej drodze.

Wyjątkowe wnętrze

Model KAMIQ w swoim wnętrzu łączy  elegancki design oraz ergonomię zapewniając najwyższe standardy jazdy.  Producent, bazując na modułowej platformie Grupy Volkswagen, zastosował w modelu innowacyjne systemy wspomagania kierownicy oraz wiele funkcji Simply Clever. Nie zabrakło także precyzji w pracy nad najmniejszymi detalami. KAMIQ oferuje oświetlenie wnętrza w trzech wersjach – białej, miedzianej oraz czerwonej. Nie tylko pozwala to na zapewnienie wyjątkowej atmosfery we wnętrzu, ale również idealne na dopasowanie oświetlenia do własnych preferencji.

Co więcej, dzięki zastosowaniu Virtual Cockpit’u z wbudowanym 10,25-calowym wyświetlaczem  otrzymujemy doskonałą czytelność informacji. Urządzenie oferuje 5 zróżnicowanych układów wyświetlania, które możemy dopasować do indywidualnych potrzeb, w tym innowacyjny tryb sportowy. W ten sposób otrzymujemy dostęp do danych pojazdu, danych z przebytych podróży, szerokiego wachlarza stacji radiowych, a  także aktywnych systemów oraz informacji z nawigacji.

Innowacyjne, a zarazem praktyczne rozwiązania

Skoda w wyjątkowy sposób dba o komfort i wygodę użytkowania swoich pojazdów przez cały rok. Model KAMIQ oferuje podgrzewaną przednią szybę, podgrzewane koło kierownicy oraz przednie i tylne siedzenia, co doskonale sprawdza się szczególnie w okresach zimowych.

Kolejnym udogodnieniem jest fotel kierowcy regulowany elektrycznie. W wyposażeniu modelu znajdziemy także aktywny tempomat, który pozwoli na utrzymanie odpowiedniej i bezpiecznej odległości od samochodu poprzedzającego. Dodatkowo, na bieżąco kontroluje on prędkość, a w ramach potrzeby uruchamia hamulce. Co więcej system łączy pracę tempomatu z radarową kontrolą odległości.

Innowacyjne systemy

Dzięki wdrożeniu najnowszej platformy MQB, Skoda KAMIQ została bogato wyposażona w wiele innowacyjnych systemów. Wśród dostępnych opcji wyposażenia znajdziemy  między innymi Sport Chassis Control oraz Drive Mode Select. Funkcja Sport Chassis Control pozwala na obniżenie KAMIQ o 10 mm oraz ustawia amortyzatory w jednym z dwóch dostępnych trybów, a więc Normalnym bądź Sportowym. W przypadku trybu Sport osiągamy większą stabilność jazdy na zakrętach,  a co za tym idzie większe wrażenia z jazdy. Z kolei tryb Normal zapewnia większy komfort oraz wyjątkową płynność jazdy.

Gwarancja bezpieczeństwa

Skoda zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa – również w modelu KAMIQ bezpieczeństwo staje się priorytetem. Samochód oferuje nawet 9 poduszek powietrznych, w tym także poduszkę kolanową kierowcy. Co więcej, model wyposażony został w innowacyjne systemy wspomagania kierownicy, między innymi Side Assist  oraz Crew Protect Assist.

Źródło: Auto Wimar – Skoda Auto