Press "Enter" to skip to content

Rodzaje kursów z przedłużania rzęs

Moda na długie i gęste rzęsy panuje w Polsce już od kilku lat. Renomowane salony kosmetyczne, które oferują swoim klientkom usługę przedłużania rzęs, rezerwują wizyty z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Każdy profesjonalista pracujący w branży beauty powinien wiedzieć, w jaki sposób doczepiać kępki, aby wyglądały naturalnie i nie obciążały powieki. Początkujący kosmetolodzy mogą nabyć wprawy na kursie z przedłużania rzęs. Co ciekawe, istnieje kilka technik i są one dokładnie omawiane na oddzielnych szkoleniach. Zobacz, czego można nauczyć się na takich warsztatach.

Przedłużanie rzęs techniką 1:1 – nauka od podstaw

Każdy kosmetolog, który nie miał jeszcze możliwości wykonania żadnego zabiegu przedłużania rzęs, powinien poznać technikę 1:1, która jest podstawową metodą doczepiania kępek. Taki kurs trwa zazwyczaj kilka godzin lub cały dzień i w prosty sposób przedstawia tajniki zagęszczania oraz przedłużania rzęs tak, aby osiągnąć naturalny efekt. Ta metoda opiera się na doklejeniu do jednego naturalnego włosa dodatkowego włoska przedłużającego. Kursanci uczą się, jak zachować odpowiednią precyzję i zapewnić klientowi komfort oraz bezpieczeństwo podczas zabiegu. Uczestnicy szkolenia mogą ćwiczyć na fantomach, a także przeprowadzać zabieg na prawdziwej modelce. Kurs rzęsy 1:1 przygotuje kosmetologów do wykonywania prostych zabiegów przedłużania rzęs podstawową, a zarazem najpopularniejszą metodą.

Kurs rzęsy 2D – odpowiedni dla osób średniozaawansowanych

Jeżeli stylista opanował już metodę 1:1 i pragnie dalej się rozwijać, powinien odbyć kurs rzęsy 2D. Ta technika pozwala na wydłużenie naturalnych rzęs, a jednocześnie wyraźnie je pogrubia, zagęszcza oraz podkręca. Na szkoleniu kursanci nauczą się, w jaki sposób do jednej rzęsy dokleić jej dwa sztuczne odpowiedniki. Technika wymaga szczególnej precyzji, staranności, a także cierpliwości. W części praktycznej instruktorzy tłumaczą uczestnikom, jak należy przygotować oko do zabiegu, który klej wybrać, jak stworzyć wachlarz, co zrobić, aby zachować płynne przejście oraz przedstawiają zasady BHP. Podczas ćwiczeń można wykorzystać zdobytą wiedzę, wykonując aplikację na oku modelki. Technika 2D cieszy się dużą popularnością, ponieważ zapewnia naturalny, nieprzerysowany efekt. Klientki bardzo chętnie decydują się na tę usługę pod warunkiem, że jest ona świadczona w profesjonalny sposób.

Kurs rzęsy 4D – dla osób zaawansowanych

Ta metoda objętościowa zapewnia efekt ekstremalnie długich i grubych rzęs. Oprócz wiedzy teoretycznej duże znaczenie ma tutaj wprawa, dlatego kurs rzęsy 4D przyda się kosmetologom, którzy opanowali już łatwiejsze techniki. Na tym szkoleniu kursanci uczą się, w jaki sposób do jednej, naturalnej rzęsy dokleić cztery sztuczne. Do przeprowadzenia takiego zabiegu wykorzystuje się cienkie i lekkie kępki, a szkoleniowcy dokładnie tłumaczą, w jaki sposób należy je przycinać oraz doklejać. Kurs składa się z części teoretycznej, która szczegółowo omawia każdy etap zabiegu, możliwe przeciwwskazania, kierunkowość rzęs, modelowanie oka, mieszanie skrętów itp. W części praktycznej uczestnicy prezentują swoje umiejętności na modelce. Wykonanie zabiegu techniką 4D zapewnia spektakularne efekty, przez co bardzo ważna jest tu precyzja i estetyka wykonania. Wymagające klientki oczekują od stylisty pełnego profesjonalizmu, dlatego warto poznać tajniki tej metody na specjalistycznym szkoleniu.

Każda klientka oczekuje innego efektu przedłużania rzęs. Niektóre panie chcą wyglądać naturalnie, inne stawiają na mocny wizerunek. Dobry kosmetolog potrafi sprostać wszystkim wymaganiom, dlatego warto stale podnosić swoje umiejętności poprzez uczestnictwo w różnych kursach z przedłużania rzęs.