Press "Enter" to skip to content

Rolety do bezinwazyjnego montażu – szybki sposób na poprawę warunków w hostelu

System mocowania rolet odbija się na elastyczności aranżacji wnętrza i na prostocie serwisowania, szczególnie w ramach prowadzenia hostelu, działalności skupionej wokół obsługi wymagających gości. Dlaczego warto wybrać rolety do bezinwazyjnego montażu?

Rezygnacja z wiertarki przy montażu dekoracji okiennych

Instalacje inwazyjne z udziałem wiertarki wychodzą z mody, ponieważ odbierają szybką możliwość zmiany aranżacji wnętrza, a przy tym nie zawsze się udają. Źle wprowadzona roleta po prostu nie działa płynnie. Z tego powodu większość producentów osłon okiennych wprowadza systemy na jedno kliknięcie, bardzo płynne i proste w samodzielnej obsłudze, co naturalne obniża koszty podobnej inwestycji. Jeden z najpopularniejszych modeli bezinwazyjnego montażu dekoracji okiennych zakłada mocowanie uchwytów bezpośrednio na stolarkę, ale jednocześnie nie ogranicza w ogóle ruchu okna (otwierania/zamykania). Taki system nie wpływa negatywnie na gwarancję okna i wyróżnia się dużą wytrzymałością. Regulowane uchwyty to najlepsza propozycja dla hosteli ze względu na dopasowanie do różnych rodzajów okien, nawet z wywietrznikami bez wpływu na ogólną kompozycję lokalu. Instalacja bezinwazyjna co do zasady wyklucza wkręty, głębokie śruby, zastosowanie wiertarki i innych narzędzi. Im mniej narzędzi przy wprowadzeniu osłony okiennej, tym lepiej dla kosztów wykończenia hostelu. Dodatkowa zaleta rolet do bezinwazyjnego montażu to szybkość zdejmowania przy standardowej pielęgnacji pokojów gościnnych. Dzięki temu okno można umyć, bez strat czasu, nawet po trudniejszych klientach.

A może taśma dwustronna?

Kolejny system montażu rolet godny uwagi to taśma dwustronna, ale przed wprowadzeniem wymaga usunięcia wszystkich zabrudzeń z ramy okna, przetarcia ekologicznymi środkami czystości. To już nieco gorsza perspektywa przy szybkim zdejmowaniu. Rozwiązanie adresowane pod aranżacje nietypowe, gdzie wymaga się dużej dowolności przy ustalaniu wysokości przesuwania osłony. Resztki niskiej jakości taśmy stosunkowo trudno zdjąć z plastiku. Montaż bezinwazyjny nie wyklucza sterowania rolety łańcuszkiem, czy prowadnicami. To ważna dla hosteli doceniających klasyczny wystrój i zachowanie wysokich standardów prywatności dla gości. Rolety dzień i noc, a także klasyczne plisy ze względu na bogactwo kolorystyczne najlepiej współgrają ze wskazanymi modelami instalacji dekoracji na stolarkę okienną.

Usługi dodatkowe przy zakupie osłon okiennych od dobrego producenta

Zakup rolety wiąże się najczęściej z bezpłatnymi pomiarami, montażem na życzenie, bezpiecznym pakowaniem, a nawet specjalistycznymi wizualizacjami i wsparciem projektowym, rabatami ilościowymi. Płynność działania rolety to bardzo ważne założenie. Żaden gość hostelu nie lubi zgłaszać problemów technicznych, bo to rodzi ryzyko dodatkowych kosztów. To właściciel obiektu wypoczynkowego powinien przetestować osłony i wprowadzić je w taki sposób, aby obniżyć koszty serwisowania. Minimalistyczne rolety materiałowe z funkcją bezinwazyjnego montażu to gwarancja pełnego zaciemnienia pokoju wypoczynkowego w hostelu. Rolety przyciemniające wpuszczają część światła, a tylko modele zaciemniające dają maksymalną ochronę przed słońcem.