Press "Enter" to skip to content

Sekrety perfekcyjnego pedicure

Niestety zimą większość z nas traktuje swoje stopy nieco po macoszemu. Przez to, że nie odsłaniamy ich tak jak w lato, zwyczajnie nie poświęcamy im czasu. A przecież w okresie zimowym są one narażone na drastyczne zmiany temperatur, a ciepłe buty i skarpetki ciasno opinają skórę utrudniając jej oddychanie i powodując często nadmierną potliwość. Długotrwałe zaniedbanie skutkuje opłakanym stanem skóry i paznokci stóp, dlatego warto już teraz zająć się ich pielęgnacją i regularnie wykonywać niezbędne czynności. Dzięki temu już na wiosnę będziemy mogły pochwalić się pięknymi stopami.

Pielęgnacja stóp

Na początku należy przygotować kąpiel stóp, by odpowiednio zmiękczyć i uelastycznić naskórek. W tym celu najlepiej zastosować specjalny płyn lub tabletkę musującą, a jeśli na skórze są duże zrogowacenia, dodatkowo można dodać do wody dwie łyżki soli kuchennej. Po kilkunastominutowej kąpieli stopy będą zrelaksowane i odświeżone i mięciutkie.

Następnie można przejść do usuwania zrogowaceń – te przede wszystkim pojawiają się na piętach i dużych palcach. Najlepiej posłużyć się w tym celu gruboziarnistą tarką, która świetnie poradzi sobie z twardą skórą. Następnie można sięgnąć po tarkę czy pilnik o drobnej gradacji, który wygładzi naskórek.

Teraz kolej na paznokcie. Pamiętajmy, że obcinać zawsze powinno się je na prosto, ponieważ taki kształt zapobiegnie kłopotliwemu i bolącemu wrastaniu. Brzegi powinno się zaokrąglić pilnikiem. Można również delikatnie odsunąć skórki oraz usunąć te odstające przy pomocy cążek. W uzyskaniu pięknego wyglądu paznokci pomoże także wypolerowanie ich blokiem matującym i blokiem polerskim – dzięki temu ich powierzchnia będzie wyrównana i lśniąca.

Następnie warto wykonać peeling skóry stóp, który dodatkowo odświeży skórę. Można przygotować go samemu np. mieszając łyżkę cynamonu, brązowego cukru i dwie łyżki miodu. Doskonale odżywi i nawilży skórę również maska do stóp np. parafinowa albo w formie nasączonych skarpetek. Na koniec nie zapominajmy o dobrym kremie, który wklepywać należy codziennie.

Zabiegi kosmetyczne

W trosce o piękny wygląd stóp warto również udać się do kosmetyczki. Regularna wizyta w gabinecie kosmetycznym jest szczególnie ważna dla osób, które borykają się ze znacznymi zrogowaceniami, modzelami czy też wrastającymi paznokciami – z takimi przypadłościami bowiem najlepiej poradzi sobie profesjonalista.

Dodatkowo w salonie stosowane są specjalistyczne preparaty o dobroczynnym składzie, dzięki czemu zabiegi są zdecydowanie efektywniejsze. Do kosmetyczki warto się udać, jeśli chcemy zadbać szczególnie o prezencję paznokci – pedicure hybrydowy pięknie ozdobi nasze stopy i będzie się trzymał nawet przez kilka tygodni. Dodatkowo zabiegi połączone z masażem to doskonały sposób na relaks i odprężenie.

Źródło: Klinikakrajewski.pl – Usuwanie tatuażu Radom