Press "Enter" to skip to content

Warszawa ciekawa również dla dzieci

Jadąc do Warszawy, żeby ją zwiedzić, trzeba pamiętać, że co innego interesuje dorosłych, a co innego dzieci. Te ostatnie zwykle nie mają cierpliwości do oglądania zasobów muzeów i słuchania opowieści o historii różnych miejsc. Trzeba o tym pamiętać i tak ułożyć plan zwiedzania, by uwzględnić też atrakcje dla dzieci.

Ułatwia to Internet. Przeglądając jego zasoby, łatwo zauważyć, że Warszawa atrakcje dla dzieci zaplanowała w różnych miejscach. To ułatwia odwiedzanie na zmianę: miejsc ważnych dla całej rodziny i głównie dla najmłodszych.

Warto uwzględnić też atrakcje ciekawe dla całej rodziny. A jest to np. warszawskie ZOO, świetne na wspólny, rodzinny spacer. A w Papugarni Carmen dzieci nie tylko obejrzą te piękne ptaki, ale mogą je także pogłaskać i nakarmić. Cała rodzina może się wspólnie świetnie bawić w Centrum Nauki Kopernik. Tutaj nauka przychodzi sama – przez eksperymenty i zabawę.

Ciekawe miejsca dla dzieci

Warszawa ciekawe miejsca sytuuje w niemal każdej swojej dzielnicy. Nieco starsze dzieci mogą chętnie zobaczyć Muzeum Plakatu w Wilanowie albo Muzeum Warszawy. Te, które już uczyły się o Powstaniu Warszawskim być może będą zainteresowane z kolei Muzeum poświęconym temu wydarzeniu.

Ale i najmłodsi znajdą fajne miejsca w Warszawie. Są to przede wszystkim coraz bardziej pomysłowe place zabaw. Np. Olkówek – Park Jurajski zapewni zabawę w atmosferze prehistorycznego świata zamieszkałego przez prastare dinozaury. Z kolei Park Linowy Bielany pozwoli najmłodszym na bezpieczną naukę łapania równowagi. Jeśli pogoda nie dopisuje lub właśnie zaczęło padać, dzieci chętnie skorzystają z placów zabaw pod dachem. Są to np. Abawuś i Figlarium. Bogactwo urządzeń nie pozwoli tu na nudę przez wiele godzin.

Coraz łatwiej zauważyć, że ciekawe miejsca w Warszawie są dedykowane zwiedzającym w różnym wieku i o różnorodnych zainteresowaniach. To bardzo ważne, bo dzięki temu każdy wyniesie stąd miłe wspomnienia. Te z kolei sprawią, że większość będzie chciała wrócić do Warszawy i odwiedzić te miejsca, na które poprzednim razem nie było czasu.