Press "Enter" to skip to content

Wiosna to więcej energii! Czas na kurs prawa jazdy!

Wiosna to świetny czas na wprowadzenie zmian w swoim życiu. Ta pora roku jest bardzo dobrą okazją chociażby na zrobienie prawa jazdy. Wiosenny przypływ energii to świetny moment na zapisanie się na kurs prawa jazdy i skuteczne zdanie egzaminu.

Kurs prawa jazdy – na czym polega?

Aby zdobyć prawo jazdy, niezbędne jest spełnienie kilku obligatoryjnych formalności. Pierwszym krokiem jest udanie się do lekarza, który potwierdzi że nie ma przeciwwskazań, żebyśmy siedzieli za kierownicą pojazdu. Po prawidłowym przebrnięciu przez badania lekarskie należy złożyć wniosek o wydanie prawa jazdy. Jeśli wniosek zostanie zaakceptowany, możliwe jest przystąpienie do kursu prawa jazdy. Aby uzyskać możliwość kierowania pojazdami, trzeba zdać zarówno egzamin teoretyczny, jak i praktyczny. Egzamin teoretyczny na prawo jazdy składa się przede wszystkim ze zdjęć oraz filmów i dodanych do nich pytań. Praktyczna część egzaminu weryfikuje natomiast umiejętności kursanta podczas rzeczywistego siedzenia za kierownicą. Składa się ona zarówno z części wykonywanej na placu manewrowym, jak i z jazdy po mieście.

Ile czasu trwa kurs na prawo jazdy? 

Długość trwania kursu na prawo jazdy zależy od konkretnej osoby. Niekiedy może on trwać zaledwie trzy tygodnie, jednak w większości przypadków kurs na prawo jazdy robi się około dwa miesiące. Czasami zdarzają się również sytuacje, gdy długość trwania kursu przeciąga się do czterech miesięcy. Zależy ona bowiem od tempa nauki kursanta oraz rodzaju wybranej usługi. Jest ona zależna również od wybranej kategorii prawa jazdy. Zgodnie z polskim prawem, osoba ubiegająca się o uzyskanie prawa jazdy powinna odbyć 30 godzin szkolenia teoretycznego oraz 30 godzin szkolenia praktycznego. Do egzaminu na prawo jazdy można przystąpić najwcześniej na trzy miesiące przed ukończeniem 18. roku życia.

Prawo jazdy – kiedy najlepiej je zrobić? 

Najbardziej popularnym okresem na zrobienie prawa jazdy jest wiosna. Popularność tej pory roku wynika z różnych względów, jednak wśród nich szczególnie istotny jest fakt, że wówczas topnieją śniegi, w efekcie czego warunki na polskich drogach są bardzo sprzyjające. Co więcej, podczas wiosny panuje relatywnie korzystna temperatura powietrza, dzięki czemu kursanci nie muszą narzekać na niechciany dyskomfort. Wraz z nadejściem wiosny zyskujemy również więcej energii, w efekcie czego możemy liczyć na lepsze wyniki i skuteczne rezultaty.

Zdanie prawa jazdy niesie za sobą wiele korzyści. Dzięki temu możliwe jest znacznie łatwiejsze przemieszczanie się po mieście. Najlepszym okresem na zdanie egzaminu jest zdecydowanie wiosna – wówczas panują nie tylko korzystne warunki na drogach, ale również bardzo sprzyjające okolicznosci pogodowe.