Press "Enter" to skip to content

Zalety sprężarek bezolejowych

Zakup sprężarki śrubowej bezolejowej jest dedykowany prawie każdej branży, w której najwyższej jakości sprężone powietrze jest gwarancją świadczenia doskonałej jakości usług oraz produkcji najlepszych artykułów.

Tradycyjne kompresory vs sprężarki bezolejowe

Tradycyjne sprężarki korzystają z czynnika smarującego oraz odprowadzającego ciepło, którym jest olej. Niestety rozwiązanie to zazwyczaj niesie za sobą spore ryzyko, polegające na przedostaniu się cząsteczek oleju do układu powietrza, co w przypadku procesu produkcyjnego wielu artykułów jest niedopuszczalne. Wiadomym jest, iż cząsteczki oleju mogą zanieczyścić nie tylko daną partię towaru, ale również spowodować, że jakość świadczonych usług będzie na relatywnie niższym poziomie. Dla przedsiębiorstwa, które dba o swoją renomę i dużą liczbę zainteresowanych jej usługami czy produktami kontrahentów, tego typu działanie jest niedopuszczalne, dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest nabycie sprężarki śrubowej bezolejowej smarowanej wodą. Jest to urządzenie, które eliminuje ryzyko przedostania się, nie tylko cząsteczek oleju, ale również wielu innych zanieczyszczeń w postaci pyłków, drobnoustrojów, wirusów, bakterii i zarazków obecnych w cyrkulującym powietrzu, które jest wchłaniane przez sprężarkę. Zasada działania sprężarki bezolejowej smarowanej wodą polega na tym, że produkuje ona sprężone powietrze w 100% wolne od wszelkich zanieczyszczeń.

Woda, jako neutralny czynnik chłodzący i zapobiegający tarciu

Czynnikiem, który zapobiega sile tarcia oraz odprowadza nadmiar ciepła jest zwykła woda. Jest to związek chemiczny neutralny oraz naturalny, który nie powoduje żadnych zmian chemicznych i fizycznych w jakości wyprodukowanych towarów, dzięki czemu gwarantuje spełnienie potrzeb każdego klienta. Tego typu sprężarki bezolejowe rewelacyjnie sprawdzają się w takich gałęziach przemysłu jak: petrochemia, zakłady produkujące żywność, przedsiębiorstwa działające w branży optycznej, elektronicznej, elektrochemicznej, farmaceutycznej, medycznej, jak również wojskowej.

Wszystkie sprężarki, które gwarantują najwyższą czystość sprężonego powietrza, powinny pochodzić od renomowanych producentów. Muszą one spełniać wiele dyrektyw Unii Europejskiej, oraz norm branżowych, do których zaliczamy IRIS, ASME, OSHA, oznakowanie CE będące wymogiem dyrektyw Unii Europejskiej, jak również standardy ISO, do których zaliczamy  -ISO 9001:2008, ISO 14001:2004, ISO 1217-3 annex C-1996. Oprócz tego sprężarka bezolejowa powinna zostać zatwierdzona do użytku przez niezależne instytuty badawcze i towarzystwa kwalifikujące, które są wyspecjalizowanymi podmiotami odnośnie do technologii sprężonego powietrza. Do tego typu instytutów i towarzystw zaliczamy między innymi Det Norske Veritas, Germanischer Lloyd czy Bureau Veritas.

Doskonała filtracja i separacja wszelkich zanieczyszczeń

Czystość sprężonego powietrza, które jest wyprodukowane przez sprężarki bezolejowe wynika z tego, że nie tylko zredukowano tutaj potrzebę wykorzystania oleju, ale również zastosowano szereg wielostopniowej, skutecznej i zaawansowanej filtracji oraz separacji zanieczyszczeń. Jest to 100% gwarancja tego, że wyprodukowane sprężone powietrze będzie odpowiadać wymaganiom każdego podmiotu gospodarczego, który oczekuje najwyższej jakości sprężonego powietrza. Sprężarki bezolejowe mają takie same parametry techniczne, jak konwencjonalne kompresory przemysłowe. Są one sprzętami bardzo wydajnymi, które wbrew pozorom nie narażają żadnego przedsiębiorstwa na dodatkowe straty energetyczne, czy też drogą eksploatację. Mogą być to urządzenia wykorzystywane w wielu typach zakładów przemysłowych, zarówno tych średnich, jak i nieco większych.

Sprężarki bezolejowe można wykorzystywać także do świadczenia usług bez względu na to, czy są one wykonywane w sposób ciągły, czy też podług konkretnego zapotrzebowania, wynikającego z pojawienia się większej ilości kontrahentów.

Źródło: Almig Kompressoren Polska – kompresory i sprężarki powietrza